Světový pohár žen se po slalomu v Levi může těšit na další várku technických disciplín. Velkou favoritkou celého závodního víkendu bude Mikaela Shiffrinová. Domácí špičková slalomářka bude útočit na podium také v sobotním obřím slalomu. V této disciplíně udělala přes letní přípravu obrovský posun, který naplno rozbalila už v Söldenu. Navíc se jí na domácí půdě daří. Vedoucí závodnice bodování Světového poháru na domácích svazích získala už tři medailové příčky z toho loni dvě vítězství ve slalomech v Aspenu.

Největší konkurentkou Shiffrinové v obřím slalomu bude Švýcarka Lara Gutová. Vítězka prvního závodu sezóny má v základní disciplíně alpského lyžování formu jako hrom. Tréninková videa, která se čas od času objevují na internetu, vzbuzují respekt také u mužských kolegů. Dokáže Gutová získat dalších 100 bodů v sobotním obřáku?

Ve slalomu bude mít fenomenální Mikaela konkurenci především mezi Slovenkami. Duo Vlhová Velez-Zuzulová ukázalo svoji sílu už ve slalomu v Levi. Dobré výsledky obou lyžařek podpořily také vztahy mezi dvěma rivalkami. V loňské sezóně se objevilo několik „zaručených“ zpráv, že to mezi slovenskými závodnicemi skřípe. Jenže pravda může být úplně jinde. Na sociálních sítích tomu snad obě závodnice učinily přítrž, když uveřejnily několik společných fotek s komentáři.

Do boje o bednu bude jistě chtít zasáhnout také Šárka Strachová. Česká reprezentantka bude po 7. místě z Levi útočit na podium. A že to ve Státech umí! Ze svých 15 pódiových umístění získala hned tři, včetně dvou prvenství, právě na druhé straně Atlantiku. Tak držme palce, ať to vyjde i v Killingtonu.

A co muži? Ti mají bohužel nucené volno. V kanadském Lake Louise není dostatek sněhu, a tak byly rychlostní disciplíny zrušeny. O náhradních termínech a místech se stále jedná.Diskuzní vlákno pod článkem zahrnuje všechny příspěvky a komentáře ke Světovému poháru v alpském lyžování 2016/17.