Honza se do českého týmu přesunul po celé kariéře strávené v kanadském národním týmu. Do něj se dostal už jako junior, neboť se svými rodiči utekl z komunistického Československa. Jeho příběh jsme přinesli již dříve, velký rozhovor s ním vyjde v nejbližších dnech ve SNOW 100.

Svůj debut za Českou republiku ve Světovém poháru si tak Hudec odbyl až v pátek ve Val d´Isere. První závod v českých národních barvách měl pro něj i fanoušky hořkou příchuť. Nový český reprezentant skončil na posledním klasifikovaném místě. 62. příčka určitě neodpovídá Hudcovým kvalitám, tak kde hledat příčinu?

Jednoduchá odpověď. V materiálu! Honza změnil lyže. Své oblíbené sjezdovky Rossignol vystřídaly Stöckli. K tomu tahu byl olympijský medailista a majitel cenného kovu z MS vlastně okolnostmi donucen.

S novým materiálem se sžívají lyžaři dlouho a těžko, obzvlášť sjezdaři. Jeden z nejzkušenějších a zraněními nejotrkanější závodník celého Světového poháru není v tomto směru výjimkou. Na nových lyžích se necítí bezpečně, nedokáže je přehodit z oblouku do oblouku a co je nejhorší, bolí ho z nich koleno.

Z celkového pohledu jsou lyže velice dobré, jenže nesedí závodníkovi, a to je problém. Co s tím? Honza nemá příliš mnoho času na rozhodování. Od 14. prosince startují závody ve Val Gardeně a tam to Hudec umí. Držme palce, ať to Honza zvládne a vrátí se do TOP 10, kam stále patří.