Ve většině případů se za chvilku dítě vynoří zpoza některé z hromad sněhu navezených sněžnou rolbou. Pokud se to však stane během jízdy na svahu, nebo když pošlete mladšího se starším sourozencem na svah samotné a na chvíli ztratíte kontrolu nad situací, tak víte, že se může stát cokoliv. V duchu doufáte, že bude vše v pořádku, ale stejně musíte neustále myslet na všechna možná rizika kolem a jízdu bez dětí si neužijete tak, jak jste původně zamýšleli.

Těmto pocitům se jen těžko dá zabránit, ale rozhodně se dají výrazně eliminovat.

Jak?

Jednoduše tím, že své dítě vybavíte kvalitním vybavením, které ho jednak podpoří při jeho jízdě a bude mu pomáhat posouvat se dál v jeho lyžařských schopnostech, ale hlavně ho maximálně možně ochrání při pádu, srážce nebo dalším z možných karambolů, které na sjezdovce mohou přijít kdykoliv a odkudkoliv.

Kolekce POCito od švédské firmy POC se tímto zabývá již několik let a vyvíjí maximálně bezpečné produkty nejen pro dospělé, profesionální závodníky, ale právě i pro naše nejmenší, kteří ochranu potřebují nejvíc. Základem je oranžová nebo růžová výrazná barva, která je předpokladem, že bude vaše dítě vidět nejen pro vás, ale i pro ostatní na sjezdovce.

POCito Skull vychází z bývalé závodní přilby Skull Comp 2.0, a tudíž lze považovat tuto dětskou přilbu za nejbezpečnější dětskou přilbu na trhu. Základem je osvědčené EPP jádro doplněné o kompletní aramidový oplet. Přilba je doplněna o jednoduchý systém regulovatelného stahování. V balení nechybí reflexní vesta a blikačka. Viditelnost na svahu je díky barevnosti přilby také poměrně velká.

Kromě hlavy je samozřejmě potřeba chránit i tělo. POCito Spine VPD Vest je dětská verze velmi úspěšné řady chráničů páteře. Nabízí vysokou míru flexibility, neomezuje v pohybu a hlavně vyniká svými vlastnostmi z hlediska patřičné ochrany. VPD materiál vyniká vysokou mírou absorpce energie při mnohačetných rázech. Velkým plusem je bezesporu také velmi nízká váha, takže děti o něm skoro ani neví.

V neposlední řadě je potřeba mít k helmě správné brýle, které budou přesně pasovat a dítě se nebude pořád vztekat, že mu na nich něco nesedí. POCito Retina jsou po technické stránce stejné s dospělými modely Retina. Brýle mají kvalitní zorník velmi univerzálního zabarvení. Skvěle ladí a sedí do kompletu s helmami POC. Na první pohled zaujme nepřehlédnutelná fluorescenční barva – oranžová a růžová, dle toho, jakou si vyberete helmu.

Hole porostou sdětmi

Další nekonečný problém, který řeší rodiče s nezastavitelným růstem zejména malých dětí, je, jaké pořídit správné hole. Německá firma LEKI, jakožto největší výrobce lyžařských holí na světě, to vyřešila po svém, i do dětských holí zavedla svůj aretační systém SPEED LOCK, díky kterému můžete hůl prodlužovat tak, jak je zrovna potřeba, a vaše dítě může s těmito holemi strávit několik sezón.

Navíc pokud jste fanouškem LEKI systému Trigger S, můžete jej naučit používat i vaše děti, protože ho najdeme i na dětské kolekci holí.

Pro ty největší dětské závodníky má LEKI připravenou celou závodní řadu, která vychází z originální dospělé sjezdové závodní řady. Děti tak mohou začínat závodit se stejným modelem jako jeden z jejich idolů ve Světovém poháru.www.leki.cz

www.poc-sport.cz