Ubytování ve Francii
Velkou nevýhodou lyžování ve Francii je bohužel ubytování. Naleznete zde 4* hotely i moderní chalety, ale to se pak nacházíte v jiné cenové relaci. Drtivá většina českých lyžařů míří do zdejších residencí, které jsou často velmi skromně vybavené s nedostatkem prostoru při plném obsazení kapacit. Toto je daň za velmi levné zájezdy do Francie, kterou nám ale zdejší hory bohatě vynahradí. Nespornou výhodou ubytování ve Francii ale je, že bývá prakticky přímo na sjezdovce nebo v její minimální docházkové vzdálenosti, takže nestrávíte žádný zbytečný čas navíc cestováním do střediska. A pokud dopředu myslíte na pohodlí a připlatíte si za nižší obsazenost apartmánu, máte ideální řešení dovolené za stále velmi dobrou cenu.

Doprava do Francie
Existuje několik různých tras s ohledem na místo vašeho bydliště a cílové destinace. Využívány jsou trasy přes Německo, ale za nás můžeme doporučit pohodlnou cestu přes Rakousko, Itálii (Milán, Turín) do Francie. Cesta autem může trvat i 50% toho co cesta autobusem, nicméně se pěkně prodraží vzhledem k vysokým cenám za mýto. Pohodlněji a bez starostí se do Francie dopravíte autobusem. Náš dopravce poskytuje moderní autobusy s maximálním stářím 5-ti let a s WIFI připojením po celou dobu cesty, takže vaše dovolená začíná již nástupem na palubu autobusu.

Lyžování ve Francii – freeride

Lyžařská střediska Francie

Vyjmenovávat resorty by bylo stejně nekonečné jako vypít vodu z kohoutku na ex. My jsme se tedy zaměřili na pět středisek, které jsou u českých lyžařů velmi populární a sami je máme dokonale projeté.

Vars/Risoul
Historicky jedno z nejoblíbenějších středisek našich klientů. Vynikající poměr cena výkon. Týdenní lyžování se skipasem a ubytováním zde v některých termínech vyjde skoro stejně jako týdenní permice v Rakousku. Těšit se můžete na 185 km sjezdových tratí, 5 snowparků, parádní freeride terény a další zábavu na svahu i mimo něj. Ubytování nabízíme většinou ve vesnici Vars, kde se nachází i větší a modernější část skiresortu. Ubytování je navíc vždy maximálně do 200 m od lanovek.

Tignes/ Val d’Isere
Podle mnoha názorů lyžařských odborníků jde jedno z nejkrásnějších zimních středisek na světě. Společně s vedlejší oblastí Val d’Isere tvoří mamutí kolos Espace Killy s 300 km sjezdových tratí. V Tignes navíc najdete parádní snowpark (hostí Euro XGames), freeride terény, mnoho hospůdek i barů, po lyžování přijde zajisté vhod bazén či wellness. Ubytování nabízíme zpravidla ve vesničce Val Claret (2100 m n.m.) v těsné blízkosti sjezdovek.

Les 2 Alpes
Oblíbené středisko hlavně mezi mladými lidmi – najdete zde jeden z nejlepších snowparků na světě, přes 240 km sjezdovek, lyžování na ledovci a bohatý noční život. Příjemnou novinkou pro začátečníky je modrá sjezdovka vedoucí z ledovce až do centra vesničky, takže si jízdu z ledovce užijí i děti a lyžaři začátečníci. V rámci 6 denního skipasu máte také možnost zdarma navštívit veřejný bazén nebo kluziště. A pokud si chcete dopřát trochu komfortu, máme na výběr i 4* rezidence s velmi prostornými apartmány.

Serre Chevalier
Jedno z bližších středisek Francie rozprostírající se nad městečkem Briancon. Nabízí až 250 km tratí pro lyžování a snowboarding, tradičně kvalitní snowpark i bezpočet freeride terénů. Středisko je tvořené čtyřmi lyžařskými oblastmi a celkem třinácti vesničkami. Oblast se pyšní 300 slunečnými dny za rok, což zaručuje parádní zimní opalovačku. Městečko Brinacon je velmi atraktivní historickou lokalitou s památkami zapsanými na seznamu UNESCO.

Puy Saint Vincent
Menší francouzský resort se 75 km sjezdových tratí určený hlavně pro rodiny s dětmi (držitel ocenění „Family Plus“) a mladé pařmeny. Obrovský party stan na svahu pro 1000 lidí zaručuje kvalitní večerní zábavu. Lovci kilometrů sjezdovek mohou navštívit nedaleké obří středisko Serre Chevalier. Extrémně levné středisko má obrovskou oblibu mezi lyžaři všeho druhu, protože za skipas a ubytování zaplatíte méně než u nás.

Lyžování ve Francii díky cenové politice získává zpět na své oblibě. Přesvědčte se o tom sami a navštivte nás pro více informací.

www.puxtravel.cz