Určitě to znáte. Celodenní lyžování dává zabrat i ostříleným sportovním lyžařům. Nohy jsou otlačené, bolavé a požitek z lyžování táhnou bohužel dolů. Jak se těmto bolestem vyvarovat a maximálně si užít jízdu na svahu? Výrobci se snaží tento problém již několik let vyřešit a my vám chceme představit toho, kterému se to podle nás povedlo zatím nejlépe – rakouského výrobce lyžařských bot na míru Strolz.

Vše ostatní je kompromis – již od roku 1921

Historie značky Strolz sahá až do roku 1921, kdy rakouský švec založil tradiční rodinnou manufakturu v Arlbergu v těsné blízkosti nejluxusnějších lyžařských středisek Rakouska – Lech, Zürs a St. Anton. Firmu později vedl jeho syn, který byl nejen rakouským reprezentantem, ale také dokázal spojit obuvnické řemeslo s vědomostmi z ortopedie. Značka Strolz se stala především dodavatelem vybavení národním lyžařským týmům – není tedy divu, že je vyhlášená nejen u lyžařů, kteří dbají na luxus a jedinečnost, ale také mezi Rakušany obecně. Na českém trhu je dostupná již od zimní sezóny 2012/13 u jediného autorizovaného prodejce Harfasport.

Přizpůsobí se opravdu každé noze?

Individuální boty nejsou jen výsadou těch, kteří se chtějí odlišit od ostatních. Jsou také ideálním řešením pro ty, kteří mají vysoký nárt či širší nohu. Hlavní výhodou této značky je tedy 100% individualita a preciznost, kterou ocení každý lyžař, jenž chce mít nohu dobře fixovanou a přizpůsobenou tvaru své nožní klenby.

Zvolte kvalitu

Největší rozdíl mezi značkou Strolz a konkurencí je především přístup k výrobě lyžařských bot na míru. Poměrně běžnou záležitostí v této oblasti se stává princip tvarování materiálů na základě tepla. Díky této vlastnosti materiálu, je možné vymodelovat vnitřní botičku „šitou na míru“. To však zákazníkům nezaručí, že předvyrobená bota po upravení padne jako ulitá.
Stoprocentním řešením jsou precizní rakouské lyžařské boty Strolz, které jsou od samotného počátku vyráběny přímo na vaši nohu.

Sledujte výrobu krok po kroku!

Exkluzivní lyžařské boty si žádají i exkluzivní přístup. K vyrobení těchto bot je tedy potřeba dvou osobních návštěv u Strolz specialisty, kterým je řádně vyškolený odborník, co neopomene jediný záhyb vaší nohy. Buďte na svahu výjimeční a dopřejte svým nohám luxusní pohodlí!

Při první návštěvě dojde ke změření velikosti nohy, vytvoření otisku chodidla a určení anatomických zvláštností nohy. Následuje individualizace v podobě výběru skeletu boty podle naměřených hodnot, lyžařské zdatnosti a dalších požadavků zájemce. Posledním krokem první návštěvy je tvarování lyžařské vložky od výrobce Sidas, který se na individualizaci sportovních ortopedických vložek specializuje. Mezi první a druhou návštěvou vám odborník sestaví lyžařskou botu z nejvhodnějších dílů a upraví ji podle dosud naměřených hodnot, abyste ji měli na další návštěvě již připravenou k dalším úpravám.

Při druhé, tedy poslední návštěvě, dochází nejprve k ošetření citlivých partií na chodidlech (malíková a palcová hrana, nárt, kotníky) pomocí samolepek, přes které se natáhne lyžařská ponožka a nasadí se „náprstky“ vymezující prostor před prsty. Poté se boty nazují a každá přezka se utáhne na požadovanou tuhost. Po vyměření parametrů vložky si zákazník naskočí do lyžařských bot a jde se na pěnění vnitřní botičky. Při pěnění vnitřní botičky se opět řeší problémová místa nohy a prevence proti otlakům (na malíkové a palcové hraně chodidla, kotníku a Achillově šlaše). Nakonec se doladí lyžařský postoj na speciálním podstavci a dochází k již zmíněnému pěnění, které však pro každého nemusí být příjemným procesem, kvůli tlaku pěny. Další den, kdy je již pěna řádně ztuhlá, si můžete naplno užívat zcela nový zážitek z lyžování, díky kterému již nikdy nebudete chtít jiné lyžařské boty!

Lyžařské boty Strolz jsou k dostání pouze na prodejně Harfasport, což je jediný dodavatel těchto bot v České republice. Pokud vás lyžařské boty zaujaly, můžete se domluvit na osobní schůzce se Strolz specialistou a vyzkoušet tento komfort sami. Dopřejte svým nohám luxus, který si zaslouží!


VIP prodejce Ondřej Štangler: +420 702 081 604
Harfasport – Českomoravská 41, Praha 9


www.strolz.cz

www.harfasport.cz