Takhle uvádí Salomon svůj staronový produkt, lyžařské boty Salomon X Pro 120. A i když by se na první pohled zdálo, že jde jen o marketingovou omáčku, úvod není ani zdaleka vzdálen realitě. Tyhle boty toho totiž opravdu zvládnou mnoho. Jestli hledáte poctivou univerzální botu na celý den a nejste na lyžích žádná „ořezávátka“, jste na správné adrese.

Osvědčené X Pro najdete v kolekci Salomonu hned v několika flexích od 80 až do 130. Popisovaný model s flexí 120 dostačuje pro naprostou většinu sportovně zaměřených lyžařů, kteří se rádi svezou rychleji na upravené sjezdovce, ale nebojí se ani výletů za prašanem nebo jízdy v boulích. X Pro 120 disponují osvědčenou konstrukcí skeletu Twinframe druhé generace, díky které jsou ve své třídě i o celé dva kilogramy lehčí než jejich největší konkurenti.

Nesmíme ale zapomenout ani na technologii Custom Shell, díky níž lze skelet individuálně přizpůsobit vaší noze tepelným tvarováním přímo v obchodě. Tato technologie je velmi účinná a rychlá, navíc umožňuje tvarovat všechny části skeletu včetně komínu. Skelet ale není všechno. X Pro 120 si zakládají právě na perfektním usazení nohy a ve výbavě standardně mají i tepelně tvarovatelnou vnitřní botičku. Další standardy těchto lyžařských bot snad není třeba ani rozebírat. Oversized Pivot, kovové přezky nebo 45 mm široký velkro pásek jsou už klasikou, na kterou jsme u Salomonu zvyklí. Takže stačí jen nastoupit a vyzkoušet limity nových Salomon X Pro 120. Moc jich pravděpodobně nenajdete.


www.salomon.com