Ovčí vlna jako spotřební textilní materiál doprovází lidstvo od nepaměti a vždy byla ceněna pro své úžasné termostatické a léčebné vlastnosti. Je všeobecně známo, že ovčí vlna má vynikající vlastnost, známou jako „suché teplo“, kdy je schopna působit jako optimální tepelný izolant tělesné teploty vůči vnějšímu prostředí. Znamená to, že ovčí vlna vytváří kolem vašeho těla či jeho částí tepelný obal, který zabraňuje podchlazení, což již naši předkové znali a využívali i při tlumení bolestivých projevů nemocí, jako je astma, revmatizmus, různé alergie a v neposlední řadě i tzv. studené nohy, což ocení hlavně ženy všech věkových kategorií.

Po stopách merino vlny

První zážitek při cestování je odjezd. Znáte ten pocit, než někam vyrazíte. Chcete být na místě včas a připraveni. Také italská značka Rewoolution chce mít proces odjezdu své vlny pod kontrolou.

Vertikální struktura firmy to umožňuje. Rewoolution sleduje vznik a vstup své vlny do technologického procesu úpravy a zpracování od počátku až po výrobu látky. To umožňuje konečnému uživateli vysledovat původ vlákna, které nosí. Vše začíná na Novém Zélandu. Na vyhlášených místních ovcích, jejichž vlna je základem pro italskou produkci. Od ovce přes vlákno až do továrny v městě Biella. To jsou stopy produktů Rewoolution – „Made in Italy“.
Hladká látka Jersey ze 100% merina je velmi pohodlná s vysokou mírou termoregulace. Má skvělé celoroční využití. V zimě jako první vrstva pro chladné dny, na jaře a na podzim jako lehká bunda.
Neustálý vývoj

REDA, mateřská firma, je tradiční výrobce vlněných oblekových látek. Přírodní produkce je pro ni samozřejmostí. Není to pouze prostor pro výzkum, je to především prostor pro další rozvoj.

Rewoolution je kolekce certifikovaná ZQ, z čisté merino vlny, z ovcí chovaných na rodinné novozélandské farmě. Vlna je následně praná pouze v certifikovaných pračkách a celý proces je sledován a nastaven tak, aby jeho šetrnost k přírodě vytvářela přidanou hodnotu produktů Rewoolution.


Všechny prodejny, kde zakoupíte termoprádlo REDA Rewoolution, naleznete na stránkách

www.rewoolution.cz