Ubytování v Itálii

Nabídka ubytování v Itálii je velice rozmanitá. Najdete zde velmi levné residence na francouzský způsob, rodinné penziony jako v Rakousku, luxusní hotely s polopenzí nebo parádní chalety, kam se složí celá partička. Hlavně mimo hlavní sezónu může kombinace residence + skipas zajistit velmi levnou dovolenou podobné té ve Francii. Ubytování v Itálii se nachází v porovnání s Rakouskem v docházkoví vzdálenosti sjezdovek nebo skibusu, který vás za pár minutek k lanovkám doveze.

Doprava do Itálie

Hlavní cesty do Itálie vedou přes Rakousko (Innsbruck) a dále nahoru přes Brenner. Některé naše resorty jsou rozesety kolem města Trento. Do oblíbeného Livigna jedeme přes Švýcarsko. Cesta je velmi pohodlná po dálnici, ale musíme počítat s koupí známek v Rakousku/Švýcarsku a placením mýta na Brenneru a v Itálii.

Lyžařská střediska v Itálii

Velmi pečlivě jsme, mimo jiné na základě osobní zkušenosti, vybírali střediska, kde si na své přijde opravdu každý a lyžování v Itálii si užijete skutečně na maximum.

Bormio/Santa Caterina

Elitní italská oblast, která pravidelně hostí závody světového poháru v alpském lyžování. Najdete zde 106 km sjezdových tratí, nejvyšší převýšení Itálie (1 800 metrů) a svahy, zde začínají až ve 3 000 m.n.m. Okouzlující je noční lyžování nad osvětleným lázeňským městečkem Bormio se spoustou tradičních pizzerií.

Livigno

Proslulé a velmi oblíbené italské lyžařské středisko se 115 km sjezdových tratí a bezcelní zónou. Velkou předností Livigna je i jeden z nejkvalitnějších snowparků Alp, výtečné freeride terény a bohatý noční život. Sjezdovky začínající v nadmořské výšce až 2 800 m.n.m. zaručují dostatek sněhu až do pozdních jarních měsíců.

Passo Tonale/Ponte di Legno

Nejoblíbenější středisko v Itálii našich klientů. Za velmi příznivé ceny zde dostanete týdenní ubytování se skipasem. Zajezdit si můžete na 100 km sjezdových tratí včetně freeride zón. Lahůdkou je černá sjezdovka Paradiso z ledovce Presena, kam vede nová kabinová lanovka. Passo Tonale doporučujeme všemi deseti. :-)

Folgaria/Lavarone

Lyžařská oblast se 100 km sjezdových tratí, která nabízí maximální servis a komfort pro rodiny s dětmi. Množství dětských parků, 100% pokrytí umělým zasněžováním a perfektní služby jsou zárukou skvělé rodinné dovolené. To je také důvod, proč zde organizujeme naše Family Campy – týdenní zábava pro celou rodinu na sjezdovce i mimo ní s českými instruktory.

Val di Sole/Madonna di Campiglio

Spojením středisek pro začátečníky a děti Folgarida/Marilleva s luxusní a sportovněji laděnou Madonna di Campiglio vznikla parádní lyžařská oblast s více než 150 km sjezdových tratí. Nádherné scenérie Dolomit, skvělé snowparky, ubytování na sjezdovce a hudební klub „přes ulici“ je hlavním důvodem organizace českého festivalu s obřím testováním lyží v lednu s názvem WooXUP Marilleva.

Pokud vás zajímá více o lyžování v Itálii mrkněte na www.puxtravel.cz.