Ubytování v Rakousku

Prakticky v celém Rakousku najdete rodinné penziony s apartmány v nádherných tradičních domech. Velkou výhodou je dostatek místa a úložných prostorů, takže si rychle zvyknete a nebude se vám chtít domů. Samozřejmostí jsou i hotely různých kategorií s polopenzí, wellness atd., ale za tyto služby si samozřejmě nemálo připlatíte. Drtivá většina lyžařů v Rakousku využívá ubytování v soukromých penzionech. Pokud hledáte low budget dovolenou, budete muset jet spíše do Itálie a především Francie.

Doprava do Rakouska

Cestování do Rakouska je velmi pohodlné a rychlé. Zabere většinou 5-7 hodin. Do našich resortů se jezdí nejčastěji přes Linec a směrem k Salcburku nebo Villachu. V Rakousku je potřeba koupit dálniční známku, pokud plánujete dovolenou na týden, postačí vám 10denní.

Lyžařská střediska v Rakousku

V naší nabídce lyžařských zájezdů do Rakouska jsme se chtěli zaměřit na střediska profláklá, blízká a vhodná pro rodiny s dětmi. Doporučit můžeme například tato:

Zell am See/Kaprun

Rakouská lyžařská klasika. Kdo by neznal tuto velmi oblíbenou lyžařskou oblast se 137 km sjezdovek. Tvoří ji hlavní dvě střediska – ledovec Kitzsteinhorn a níže položené Schmitten tyčící se nad hladinou krásného jezera Zeller See. Díky vynikající poloze si můžete jet zalyžovat i do Kitzbühellu, Saalbach – Hinterglemm, Hochkönig nebo ledovec Weissee.

Kreischberg

Pouhých 460 km z Prahy najdete moderní lyžařské středisko Kreischberg se 40 km poctivých sjezdovek a maximální nadmořskou výškou 2 118 m.n.m. Milovníci adrenalinu zde ale naleznou také snowpark a lehčí freeride trasy. Velkou výhodou je zde ubytování v nových rezidencích s bazénem a moderní kabinové lanovky.

Nassfeld

Jižní perla Alp – pouhých 150 km od břehů Středozemního moře zaručuje slunečné počasí s bohatými přívaly sněhu. Najdete zde na 110 km sjezdovek, atrakce pro děti, snowpark a parádní freeride. Spousta lehátek a teras zdejších restauracích na svazích láká k lenošení na sluníčku. Nassfeld je určen pro milovníky zimních sportů a především pohody na sluníčku.

Chcete-li se dozvědět více o zájezdech do těchto atraktivních lokalit rakouských Alp, klikněte na www.puxtravel.cz.