Chrániče páteře se v posledních letech staly součástí základního vybavení pro lyžaře i snowboardisty – nejen do terénu, ale i na sjezdovku, kde hrozí bolestivý úraz snad ještě více než mimo ni.

Chránič páteře člověka ochrání při nárazu do jakékoliv překážky nebo při srážce s lyžařem či snowboardistou, který přecenil své schopnosti. Ochrana páteře vám v takovém případě může i zachránit život.

Konstrukce chrániče páteře se zaměřují na rozložení nárazu do co největší plochy, protože tím se roznese a sníží síla nárazu. V současné době můžete ještě narazit na tvrdé plastové chrániče, ale stále více se přechází k měkkým variantám. Chránič páteře s měkkým plátem je o hodně příjemnější na nošení, dokonale se přizpůsobí tvaru zad a pod bundou o něm ani nevíte.

Pro ochranný plát se používají různé materiály, jeden z nejvýkonnějších je materiál D3O® – inteligentní hmota, která je v klidném stavu měkká a přizpůsobivá, ale při nárazu ztuhne natolik, že bez problémů pohltí i velmi prudký náraz.

SCOTT ACTIFIT PRO II

Chránič páteře SCOTT ACTIFIT PRO II je novinkou pro letošní sezónu. Inovovaný je nejen ochranný plát s jedinečnou konstrukcí podobnou včelí plástvi, ale i bederní pás, který je širší, a promyšlená ergonomická konstrukce zaručuje dokonalé pohodlí při nošení. Tento nový chránič splňuje normu CE EN1621-2 (úroveň ochrany 2) a současně je stejně lehký a pohodlný jako chrániče páteře s úrovní ochrany 1, kterou běžně chrániče páteře pro lyžování a snowboarding splňují. Stejný ochranný plát má varianta ve vestě i jen samotný chránič páteře s ramenními popruhy.

Chrániče páteře pro děti

Děti na sjezdovce si zaslouží maximální možnou ochranu – určitě ocení chránič páteře, který je měkký a lehký a nijak jim nebrání v pohybu. Dětské chrániče SCOTT JR Actifit s používající hmotu D3O® jsou dostupné ve variantě vestičky nebo pouze ochrany zad s ramenními popruhy. Nebojte se investice do páteřáku pro děti, určitě není na jednu sezónu. A zdraví vašeho dítěte je k nezaplacení.


www.scottsport.cz