POC je společnost, postavená na silné misi: udělat vše pro ochranu života a snížit následky nehod při sportech, kde dochází k pádům, díky vývoji a zlepšování osobní ochrany. POC nastavuje nové standardy v podobě patentovaných technických řešení v konstrukci, v kombinaci materiálů a perfektního zpracování.

V oblasti chráničů nabízí opravdu ochranu téměř všeho. Dnes si posvítíme na novinky pro letošní sezónu. Všechny jsou založeny na technologii VPD, která je posouvá do nejvyšší bezpečnostní kategorie.

Mnoho chráničů zad je velmi lehkých, ale nemusí mít optimální vlastnosti pro tlumení nárazů. Některé mohou mít dobré výsledky v případě jednoho nárazu, ale při druhém dopadu už se bude přenášet mnohem větší množství energie na uživatele, při třetím ještě větší množství a tak dále.

VPD (viskoelastický polymer s vysokou hustotou) si zachovává vysokou absorpční úroveň při vícenásobných dopadech a to je důležitá vlastnost, protože jsme přesvědčeni, že ochrana bude muset absorbovat řadu dopadů v průběhu jedné sezóny a během celého svého života.

POC Spine VPD 2.0 Airbag vest

Největší novinkou v letošní kolekci je sekce POC Aid, pod kterou zapadá i nová POC Spine VPD 2.0 Airbag vest, jež byla vyvinuta ve spolupráci s nejlepšími světovými atlety, aby poskytovala maximální možnou ochranu. Kombinace VPD 2.0 s Inmotion airbag systémem vytváří úplně novou úroveň ochrany. Při pádu senzory během 100 ms aktivují airbagy, které se nafouknou v oblasti krku, páteře a žeber. Testování prokázalo stejnou aerodynamiku jako u ostatních klasických chráničů.

POC dělá vše, co může, aby zajistil nejvyšší úroveň ochrany, ale také aby veškeré ochranné prostředky byly pohodlné. Každý prvek této ochrany by měl kopírovat tvar vašeho těla, je pružný a dá vám naprostou svobodu pohybu. Další velkou výhodou POC Body Armor je vysoce účinný systém ventilační techniky.

www.poc-sport.cz