Novinkou v kolekci jsou lyžařské boty Atomic Hawx Ultra. Model Hawx je již po několik let nejlépe prodávanou lyžařskou botou na světě ve své kategorii. Letošní novinka s přídomkem Ultra je o 25 % lehčí než předchůdci, což je zejména pro dámy velmi zajímavé. Ve variantě Hawx Ultra W je navíc designována speciálně pro ženskou nohu, ale nechybí žádná technologie z unisexové verze: Memory Fit, který umožní individuální přizpůsobení skeletu, jenž je navíc pro dámskou nohu nižší, nebo 3D Liner – vnitřní botička zateplená materiálem Thinsulate a opět tepelně tvarovatelná.

Ani lyže Vantage nejsou v kolekci Atomic allmountainů novinkou. Ale letošní verze doznala poměrně zásadních změn a pro dámy ji letos v katalogu najdeme pod názvem Vantage X W. Top modelem řady je Vantage X 80 W s technologiemi Carbon Tank Mesh a Exo Profile, které snížily hmotnost lyží o celých 20 %. Kromě snadnějšího ovládání je to opět jedna ze zásadních informací právě pro něžné pohlaví. Širší střed 80 mm je ideální pro celodenní allmountainové lyžování ve všech podmínkách, což ukázal i náš redakční test, kde se lyže Vantage i v unisexovém provedení staly jedním z naprostých favoritů.


Atomic Vantage X WPro sportovně a výkonnostně založené lyžařky je určen top model Cloud Eleven XT, který vychází ze sportovních univerzálek XT. Je určen zejména na upravené tratě a pro rychlejší sportovní lyžování.


Atomic Cloud Eleven XT


Nejenom jízdou dolů jsou děvčata živa. Trend backcountry a zejména skitouringu je v posledních letech neúprosný a Atomic na něj reaguje i speciálním vybavením pro ženy v tomto segmentu. Důkazem jsou nové skitouringové univerzálky Backland 85 W se širším středem 85 mm a velmi nízkou hmotností. Ty jsou doplněny skitouringovými botami Atomic Backland W s neuvěřitelným rozsahem pohybu komínu 74° a technologií Memory Fit, která umožní individuální přizpůsobení skeletu i vnitřní botičky. Pro drsnější děvčata, která holdují spíše freeridingu, připravil Atomic novou řadu freeridových Backland FR W. Top modelem je Backland FR 109W se středem 109 mm, Powder Rockerem ve špičce i patě, který je k dostání i se stoupacími pásy a touringovým vázáním Tracker.


Atomic Backland 85 W


www.atomic.com