Ledovec, hory a jezero. Veškerá rozmanitost Alp se spojuje v jedné celoroční rekreační destinaci Zell am See-Kaprunu. V jedinečném přírodním ráji na okraji Národního parku Vysoké Taury najdou v létě i v zimě pestrý svět zážitků všichni ti, kteří chtějí zažít aktivní dovolenou nabitou sportem a přitom si odpočinout. Zell am See-Kaprun, to je jediná lyžařská oblast na ledovci Kitzsteinhorn v Salcbursku, rodinný areál na hoře Maiskogel nebo spousta zábavy na Schmittenhöhe. Kromě toho je zde připraveno 41 kilometrů sjezdovky, tři snowparky, největší rakouská superpipe, speciální freeride tratě nebo 1000 km dlouhá sjezdovka se sklonem 63 procent s názvem "Black Mamba". Nejrůznější akce a kulinářské speciality regionu v sobě spojují tradice a originalitu. Relaxaci si hosté mohou užít ve vodním a wellness světě Tauern Spa o rozloze 20 000 m². Téměř v celé lyžařské oblasti je k dispozici zdarma WLAN a od letošního roku na návštěvníky čeká mnoho novinek.


zellamseeXpress: Nový sjezd na Schmittenhöhe

zellamseeXpress je nová 10místná kabinová lanovka na horu Schmittenhöhe. Od zimní sezóny 2016/17 umožní lyžařům tři a půl kilometrů dlouhý sjezd ve směru do Glemmtalu. Zájemci se tak mohou vydat z vrcholové stanice v nadmořské výšce 1920 metrů do údolí po červené sjezdovce, která byla oblíbená již mezi lety 1930-1980 a nyní došlo k jejímu obnovení. Od prosince 2016 si mohou cestující navíc užít v šesti kabinách Jukeboxx-Gondeln multimediální soundsystém. Stačí se jen připojit se smartphonem k internetu a automaticky nastává přesměrování a vstupní stránku s jukeboxovou apilikací. Pak už je možné jen pohodlně se usadit a vybírat hudbu podle žánrů, písní nebo interpretů.


Nejvýše položená sedačková lanovka v Salcbursku a nová Funline

Ledovec Kitzsteinhorn láká již od podzimu všechny lyžaře nebo skitouringové nadšence na čerstvý přírodní sníh a ideální podmínky ke sportu. Od zimní sezóny 2016/17 je zde k dispozici nová lanovka pro osm osob s vyhřívanými sedačkami a ochranným krytem proti nepřízni počasí. Díky tomu mají návštěvníci ještě více komfortu ve výšce až 3000 metrů. Skutečnou výzvou pro zkušené jezdce je na Kitzsteinhornu 1000 metrů dlouhá sjezdovka „Black Mamba“ se sklonem až 63 procent. Od letošního roku přináší ještě více radosti na lyžích malým i velkým nová „Eagle Line“, zábavná sjezdovka se skoky, hrboly ostrými zatáčkami.


Noční lyžování. Dotknout se hvězd na „Schmitten Nightslope“

Až do 3. března 2017 se každé úterý, ve čtvrtek a v pátek od 18.30 na tři hodiny probudí znova k životu sjezdovka č. 17 na Schmittenhöhe u lanovky Ebenbergbahn. Nahoře na perfektně upraveném svahu čeká úchvatný výhled na osvětlené Zell am See. Majitelé platného skipasu mohou využít noční sjezdovku „Schmitten Nightslope“ zdarma. Ostatní za lyžování v záři reflektorů zaplatí 12 EUR. Noční tiket pro děti a mládež vyjde na 6 EUR. Když je v noci sjezdovka otevřená, končí regulérní provoz lanovky Ebenbergerbahn již v 15.30.


Dětská sjezdovka na Schmittenhöhe

Dětská sjezdovka u lanovky Glocknerbahn zavede malé lyžaře do dobrodružného světa. Kombinace překážek, vln, tunelů a slalomu je perfektní pro děti, které již mají na lyžích větší jistotu. Sjezd doprovází se svým příběhem dráček Schmidolin a jeho kamarádi. Rozmanitý program se spoustou her a legrace nabízí také Schmidolinova olympiáda 26. března 2017. Zúčastnit se mohou děti mezi čtyřmi a dvanácti lety a vyhrát bezva ceny.


Ski ’n’ Brunch a nová chalupa na Schmittenhöhe

Letos v zimě otevírá již od sedmi hodin na Schmittenhöhe Ski ’n’ Brunch. Na lyžaře čekají úžasné ranní výhledy z liduprázdné sjezdovky a skvělý brunch pro načerpání sil. Na čerstvém vzduchu totiž vyhládne. Na čerstvé a tradiční dobroty z regionu Pingzau zve také rodinný tým z nově otevřené chalupy Eder Hütte.


Mystic Mountain: Kitzsteinhorn BBQ-Night

Barbecue v 2500 metrech nadmořské výšky nabízí nová Mystic Mountain BBQ-Night na Kitzsteinhornu. Díky uvítání alpskými rohy a horkým svařákem nebo punčem se stane z večera zcela výjimečný zážitek. Chuťové buňky budou rozmalovat lahůdky z grilu příjemné restaurace Gletschermühle. Nahoru se jede lanovkou Gletscherjet 1 a 2 v 17.30. Návrat zpět do údolí je ve 21 hodin. Dospělí platí 69 EUR, děti do 15 let 49 EUR. Na Mystic Mountain BBQ-Night jste zváni 23. února a 16. března 2017.


Požitky a romantika v lanovce

Romantikhotel Zell am See připravil neodolatelnou nabídku pro všechny romantické duše i milovníky dobrého jídla a pití. Na horu Schmittenhöhe se můžete nechat vyvézt speciální upravenou lanovkou „Zeit zu Zweit-Gondel“. Bude zde připravené pohoštění spolu se sklenkou prosecca k přiťuknutí, například pří výhledu na jezero Zeller See. Zážitková lanovka vyjde na 80 až 120 EUR. Nástupní místo se nachází pouhých 7 minut od Romantikhotelu.