Umělé vlákno a vlna Merino

O kladech a záporech jednotlivých materiálů bylo napsáno již mnoho článků, ale je potřeba si říci, že oba tábory, jak umělé vlákna, ty přírodní mají uživatele a hlavně ideální způsob využití. Umělé vlákno díky své struktuře a širším možnostem zpracování při tvorbě úpletu se hodí pro intenzivnější pohyb, kdy je třeba transportovat od povrchu těla větší množství potu. Naproti tomu přírodní vlněné vlákno zase více hřeje a „nesmrdí“. Právě mnohdy velice vyzdvihovaná „nesmradlavá“ vlastnost není úplně černobílá. I v tomto typu prádla se hromadí bakterie, které působí negativně na naší pokožku stejně jako ničí ve velké míře samotné prádlo. Proto představa, že vlněné prádlo není potřeba často prát, protože nezapáchá je trochu lichá.

Craft vyrábí své výrobky především pro využití při sportovních aktivitách, při kterých se vždy více nebo méně potíme, tak v jeho nabídce nenalezneme čistě vlněné prádlo, ale maximálně takové, které kombinuje umělé vlákno s vlněným.

Intenzivní pohyb

Pro aktivity, kdy očekáváme, že se budeme více potit, je tak vhodné volit funkční prádlo čistě z umělého vlákna. Takovým zástupce je řada Craft Warm, která poskytne dostatečný transport i většího množství potu do dalších vrstev. V této řadě se nabízí jak trika, tak spodky. Pro sjezdové lyžování jsou ideální spodky končící pod koleny, aby se zabránilo překrývání se sjezdovými podkolenkami a nežádoucímu shrnování a následným otlakům na holeni. I tato varianta je v naší nabídce.
Řada prádla Craft Warm


Pohodové ježdění a varianta pro opravdové zmrzlíky

Na méně intenzivní aktivity a pro situace, kdy hledáte především funkční prádlo, které bude celý den poskytovat dokonalý tepelný komfort a hřát, je ideální právě kombinace umělého vlákna a vlny. Pro tyto účely Craft nabízí dvě produktové řady – Craft Wool Comfort a velice teplé triko Craft Nordic Wool. I opravdovým zmrzlíkům a dámám bude v těchto řadách teplo i těch nestudenějších podmínkách. Zároveň jsou trika z těchto řad ideální na převlečení po skončení lyžování, např. Na cestu autem, kdy vyčerpanému tělu okamžitě dodají požadované teplo.

Wool Comfort kombinuje obě vlákna přímo v jednovrstvé pletenině, zatímco Nordic Wool je dvoje dvouvrstvý, kdy úplet z umělého vlákna je blíže tělu a vlněný je až druhá vrstva. Tyto dvě vrstvy jsou spojeny a triko i tak působí jako jednovrstvé. Zase je v nabídce pánské i dámské provedení.

Kompletní nabídku a barevné varianty najdete na https://craft.vavrys.cz/. Vybrat vhodné prádlo také na jinou aktivitu než jsezdové lyžování můžete jednoduše díky našemu unikaátnímu selektoru funkčního prádla na https://craft.vavrys.cz/…es/selektor/.

SKOL!


Craft Wool ComfortCraft Nordic Wool