Novinková řada JOY

Nová řada lyží pro letošní sezonu nese název JOY a firma se s ní obrací především k ženám, které rozhodně nepodceňuje ani na nich nešetří. Zásadní inovace spočívá v použití tak trochu zázračného materiálu grafen, který je lehký a mimořádně pevný. Další vrstvy tvoří carbon a Koroyd™ a díky této kombinaci jsou lyže o 20% lehčí, ale přitom pevné a vyvážené. Konstrukce hran ERA 3.0 tlumí vibrace špičky. Testerky modelů řady JOY si shodně pochvalují hravost, ovladatelnost a kontrolovatelnost lyže, a to u všech typů z řady: Super JOY a Pure JOY na pistu, Total JOY a Absolut JOY pro allride, Big JOY a Great JOY do prašanu.

Co dělá lyžař když nelyžuje?

Pracuje na stehenních svalech ve fitku, probírá nabídku modelů, na kterých dosud nejezdil, sleduje facebook Lindsey Vonn a čte si všechny inspirační weby, které se mu jen podaří vygůglovat. I na to mysleli marketéři ve firmě HEAD, když plánovali nástup nové řady. Na mikrostránce lyží JOY to všechno najdete pěkně pohromadě: rozhovory s hvězdami sponzorské stáje, tréninkový rozpis podle skicrossařky Pam Thorburn i odkazy na další prvky výzbroje a výstroje. Pod hastagem #Vivajoy pak můžete na sociálních sítích vyhledat další související příspěvky, tipy a soutěže. Mimochodem, že je na fyzičku dobré myslet dřív, než zapnete přezkáče je jasná věc. Stručné shrnutí a nástin fitness plánu pro suchou přípravu čtěte například zde)

Dobrý výběr lyže, základ sportovního zážitku

Každý zkušenější lyžař ví, že ani značková lyže nejvyšší kvality sama o sobě exaktický zážitek na svahu nepřinese. Stejně důležitý je i výběr lyže na základě fyzických parametrů a sjezdařských schopností. Je dobré respektovat, že čím pečlivěji vybraná lyže, tím méně sil na svahu necháte a tím více si lyžování užijete. A to není rada jen pro slabší pohlaví. V předchozích sezonách nabídl HEAD lyže špičkové úrovně i mužům. Lehká lyže s grafenem je například řada Supershape. Když si nejste jístí, jaká délka a typ by vám nejlépe vyhovoval, využijte příležitost porůznu konaných testovacích dnů nebo nabídku půjčoven.