SNOW 101 vychází 26. ledna 2017
148 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 101 najdete 4 skipasy zdarma + 1 vstupenku do aquaparku:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Zázračná obojživelnice Ester Ledecká - není to všechno jen o sportu

Profesionální sportovci nemají času nazbyt, obzvlášť když dělají dva sporty. A tak když náhodou zavítají do Česka, sesypou se na ně všichni novináři a oni na dlouhých tiskových konferencích trpělivě odpovídají na všechny dotazy. Po jedné takové konferenci jsem dostala prostor vyzpovídat lyžařku a snowboarďačku Ester Ledeckou, která i po několika hodinách mezi novináři rozdávala úsměvy a hýřila optimismem… Protože snowboarding a lyžování ji prostě baví a „to je teď to důležité“.
14 statečných aneb nominace českého týmu na MS ve sjezdovém lyžování Svatý Mořic 2017

Na Mistrovství světa v alpských disciplínách 2017 bude Českou republiku reprezentovat osm sjezdařek a šest sjezdařů. Tým bude mimo jiné doprovázet jako konzultant pro rychlostní disciplíny dnes již bývalý úspěšný reprezentant Ondřej Bank.
Mladí, krásní a bohatí

Ambicí rubriky je přiživit nostalgickou víru, že lyžařská minulost byla přinejmenším stejně dobrá jako současnost. Soudobé technologie, nákladné investice i mazaný marketing vjem lyžařova zážitku bezesporu mění. Činí jej však pokročilejším, hodnotnějším? Přebíjí pohoda hebce vyžehleného manšestru výzvu přinutit 215cm lyže točit v neupraveném hlubokém? Je dnešní lyžařská móda víc šik než v šedesátkách? Krojený carvingový oblouk elegantnější než snožný Steina Eriksena? Kdoví. Jisté se zdá být jedno: radost z klouzání po sněhu zůstává vůči pokroku imunní.
Lyže jako terapie - pokud se chcete cítit lépe, nehoňte se!

Také se po pár dnech na svahu cítíte lépe? Smutek a starosti jsou pryč, víc se usmíváte, problémy řešíte s lehkostí, energie máte na rozdávání, nevztekáte se a nezlobíte na ostatní, a dokonce vám to vydrží i pár dní po návratu do všední reality. Daly by se lyže doporučit pro zlepšení nálady? A jak to vlastně funguje?
Jak se lyžuje v parku

Zima je to letos úžasná, alespoň zatím. Na Petříně leží tuny sněhu, ve Stromovce také. Přestože je jízdenka na Petřín momentálně nejlevnějším skipasem široko daleko, o jízdě v tomto parku řeč nebude. I když to není zase tak daleko od tématu, zábradlí je tam taky dost. Dost jako ve funparku.
Skialpinistický závod Patrouille des Glaciers

Nejstarší, nejtěžší, největší… aneb vasák pro skialpinisty
Účinnost lavinových batohů

V posledních pěti letech používání lavinových batohů výrazně narostlo jak mezi profesionálními záchranáři a horskými vůdci, tak mezi běžnými skialpinisty, freeridery a snowboardisty. Zatímco před 10 lety bylo na výběr jen z pár typů lavinových batohů, dnes je už situace jiná. Každý si může vybrat z velkého množství modelů od minimálně pěti výrobců.
Lavinové vyhledávače 16–17

Časy, kdy na volných svazích převažovali ti bez lavinové výbavy, jsou naštěstí pryč. Opakování je ale matka moudrosti, a tak je třeba připomenout, že pro pohyb ve volném, zasněženém terénu je třeba mít vždy a bez výjimky lavinový vyhledávač, sondu a sněhovou lopatu. Vyhledávač pracuje na stále stejném principu. Jde o přístroj, jenž v modu vysílač vysílá signál, který v případě zasypání lokalizuje vyhledávač zachránce přepnutý do modu přijímač.
Schladming a ti druzí

Svahy čtyřvrcholové houpačky nad Schladmingem jsou velmi vděčné, ale někdy na nich bývá v důsledku jejich velké obliby poněkud těsno – pak je nejlépe nasednout do auta a poohlédnout se okolo.
Barevný Obertauern

Terénní mísa kolem Obertauernu, hotelového letoviska v horském průsmyku v 1 740 m n. m., je napěchovaná rozmanitými sjezdovkami všech barev. Barvami hýří i fasády hotelů, stejně tak jako v pozdním odpoledni tváře lyžařů, pohlcených zdejším poctivým après-ski. Obertauern opravdu není fádním lyžařským střediskem.
Jungfrau - budoucnost má jméno V

Švýcarská oblast Jungfrau je nejen známou lyžařskou destinací, ale přímo světovou turistickou atrakcí – zásluhu na tom má kromě jedinečné horské krajiny i odvážný projekt železnice do velehorského světa v sedle Jungfraujoch. Nyní, po více než 100 letech, přichází na řadu velkolepý „upgrade“ – projekt V.
Ekvádor - země pro sportovce a dobrodruhy

Když jsem v polovině 80. let poprvé cestoval do Jižní Ameriky, byl Ekvádor stagnující turistickou destinací. Baťůžkáři navštěvovali Machu Picchu v Peru, jedli argentinské steaky, váleli se na brazilských plážích, v Chile občas vylezli na nějakou sopku, a dokonce trekovali v Patagonii. Pokud měli peníze, mohli si udělat výlet na slavné ekvádorské ostrovy Galapágy, ale o pevninský Ekvádor nezavadil nikdo.

A mnoho dalšího najdete ve SNOW 101!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE!