I v Jasenské Dolině nám počasí přálo a mrazivé teploty nenechaly sjezdovky změknout ani odpoledne. Páteří areálu čtyřsedačková lanovka, z níž se můžete dostat na všechny sjezdovky v areálu. Nejprve si ale na výstupu nejspíš budete chtít užít panoramatický pohled na Velkou Fatru.


Hlavní tratí přímo pod lanovkou je sjezdovka č. 3, která se ze začátku lehce červená, pak se ale sklon ustálí na modré barvě a rovně a přehledně roluje dolů. Svah potěší hlavně mírně pokročilé, nicméně i zkušený lyžař si tu vykrojí příjemný oblouk, jak dokládá video. ;-)


Kromě sedačkové lanovky je tu dalších 6 vleků, které vozí zejména začátečníky a mírně pokročilé na mírné svahy. Středisko je ideální pro lyžařské výcviky, takže často potkáte i „hada“.


Levou stranu střediska obsadil Kubíkův dětský park, v němž děti na kopec tahá lanáček a dolů pak kličkují mezi slalomovými zvířaty.


Hodiny lyžování si můžete zaplatit v dřevěné chaloupce hned pod dětským parkem. Dvě hodiny ve skupině o 4 a více dětech vyjdou na 18 euro, za 22 euro pak koupíte hodinu individuální výuky. Součástí lyžařské školy je i půjčovna lyží, kde pro děti lyže, hůlky i lyžáky půjčíte za 6 euro na hodinu.


Jasenská dolina je sice menší areálek, o to je ale překvapivější, kolik bufetů tu najdete – hned u lyžařské školy, u nástupu na pomu i lanovku. Prostornou restauraci s dětským koutkem a vnitřním i venkovním posezením najdete za nástupem čtyřsedačkové lanovky. V nabídce je zhruba 6 druhů polévek a teplá jídla od krkovičky přes strapačky až po burger. Ceny jídel jsou přitom docela příznivé – pohybují se okolo 5 euro.


V Jasenské dolině se můžete sklouznout i za večerního osvětlení, a to každé úterý a sobotu od 16:30 do 20:00, kdy vás bude vyvážet na kopec rychlá poma.


Jasenská dolina v kostce:

Vzdálenost z Prahy     5 h 5 min
Celodenní skipas dospělí     17 eur
Celodenní skipas dítě (4 - 15 let)     12,50 eur
Děti do 4 let jezdí zdrama     zdrama
Provozní doba lanovky     9:00 – 16:00
Webové stránky     www.jasenskadolina.sk
Parkování     bezplatné přímo u sjezdovek


* V Jasenské Dolině jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřáli nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.*
Partneři SNOW tour: