Že naši pleť na horách vysušuje mráz a vítr je zřejmé, co ale způsobuje, že po celém dnu na svahu sedíme u večeře s rudými podrážděnými tvářemi? V důsledku poklesu teplot v zimě klesá v kůži produkce mazových žláz a pokožka je přirozeně sušší. Dalším negativním faktorem je pak pobyt v přetopených místnostech se suchým vzduchem a rychlé přechody ze zimy do tepla a naopak, což pokožku naruší ještě více.

Přesto je zima pro naši pleť ideální období

Když se na chladné období roku dobře připravíme, nijak naši pleť neohrozí a naopak ji v této době můžeme zbavit různých rozšířených žilek, znamének a pigmentací pleti pomocí laserových ošetření. Ta se totiž nemají ráda se sluníčkem a opálenou pletí. „Doporučuji všem nad zimou nestýskat, ale právě tímto způsobem nepříznivé počasí využít,“ říká MUDr. Hana Smutková, primářka oddělení dermatologie kliniky Asklepion.

Měli bychom v zimě používat nějakou speciální kosmetiku na obličej?

V každém případě je vhodné používat výživnější krémy než obvykle. Ideální je krém s obsahem vitaminů A a E nebo ovocných kyselin a samozřejmě s UV filtrem. Hydratační přípravky používejte omezeně a raději pouze na noc. Díky nim totiž může být pokožka obličeje v zimě zbytečně přecitlivělá. Dermatologové v Asklepionu vám rádi doporučí vhodný krém přesně na míru podle typu vaší pleti a zatížení, kterému bude například týden na horách vystavena.

5 tipů pro zimní péči o pleť

  • Poraďte se s dermatologem o vhodných krémech na den, sport i noc
  • Využijte zimní měsíce pro absolvování laserových ošetření
  • Zbavte se pomocí laserů pigmentací, žilek, jizviček či akné
  • Omládněte pomocí kyseliny hyaluronové
  • Využijte období, kdy je intenzita slunečního záření malá a pleť není opálená.

S tímto kombem uděláte pro svou pleť maximum

Hitem letošní zimy je na oddělení dermatologie kliniky Asklepion série ošetření pod souhrnnými názvem Fontána mládí. Kombinace 4 typů ošetření, které se vzájemně skvěle doplňují, zajistí, že vaše pleť bude do hloubky hydratovaná, bez vrásek, žilek, pigmentací a dlouhodobě omlazená obnovenou tvorbou kolagenu. V Asklepionu nejprve vyhladí drobné nerovnosti pleti, stáhnout póry a nastartují tvorbu kolagenu radiofrekvenčním ošetřením eMatrix. Následuje sjednocení barevného tónu pleti a zesvětlení pigmentací intenzivním pulzním světlem IPL. Odstranění drobných žilek a podporu tvorby kolagenu obstará laser Gentle YAG a finále patří kyselině hyaluronové pro vyhlazení vrásek a hloubkovou hydrataci, na kterou nesmíme zapomínat ani v zimě.


Asklepion

Znáte Asklepion?

Síť center Asklepion je již od roku 1996 lídrem estetické medicíny v ČR. Poskytuje služby v oborech stomatologie, dermatologie, plastická a cévní chirurgie, ORL, fyzioterapie, kosmetika ad.

Pokud hledáte špičkového dermatologa, najdete ho právě v Asklepionu. Mezi nejčastější ošetření patří vyhlazení vrásek, omlazení pleti laserem, epilace nebo třeba trvalé odstranění pocení.

Plastická chirurgie kliniky Asklepion to je tým světově vyhledávaných chirurgů a akreditovaná pooperační péče. Oddělení cévní chirurgie se zaměřuje na léčbu křečových žil nejšetrnějšími metodami.

Lepšího partnera pro zdraví a krásu si v Česku vybrat nemůžete.


Klinika Asklepion