České sjezdovky přečkaly oblevu

Během minulého teplého víkendu slehnul a místy i poodtál přírodní sníh, přesto se počet otevřených sjezdovek v ČR snížil jen nepatrně a v provozu je téměř 90 % lanovek a vleků.


Klikněte pro interaktivní mapu aktuálních reportů

Na hory míří příjemné počasí

Po mrazivém, ale i mlhavém a zamračeném týdnu by se na horách mělo už od víkendu prosadit slunečnější, i když zároveň i teplejší počasí – v kombinaci s dostatkem sněhu by tak lyžařské podmínky měly být poměrně přívětivé.


Předpověď počasí na neděli. Klikněte pro předpověď počasí na českých horách až na 9 dní z více zdrojů pro porovnání

Alpy: sněhové podmínky jsou slušné, počasí bude slunečné

Sněžení se začátkem února dočkaly Itálie, Francie i Švýcarsko, kde místy zcela chyběl, nyní převládne slunečnější a postupně i teplejší předjarní počasí.

V Rakousku i je otevřeno 91 % sjezdovek, v Itálii 87 % sjezdovek, ve Švýcarsku 80 % sjezdovek a ve Francii 85 % sjezdovek.

Tip na výhodný skipas:

České Petrovice

Červená a modrá sjezdovka, dva vleky a samostatná pomu pro snowpark, ve kterém jsou skoky a překážky – malé, ale hravé středisko v Orlických horách je vhodné pro rodinné lyžování, a to i díky nižším cenám. Při koupi skipasu na Skipasomat.cz přitom ušetříte ještě dalších 40 %!


Lednová krajina Českých Petrovic od reportéra Bohouše

Tip SNOW tour: testování lyží v Beskydech

SNOW tour má tento víkend hned dvě zastávky: v sobotu proběhne testování lyží na Bílé, v neděli pak ve skiareálu Razula ve Velkých Karlovicích!

Tipy reportérů, tentokrát na malá nepřeplněná střediska v horách:

Kvilda

Malý šumavský areál se třemi sjezdovkami, z nichž nejdelší je 300 m dlouhá, je cílem hlavně začátečníků a školních kurzů. Svah obsluhují starší pomy. V areálu jsou příjemné ceny jak jízdného, tak občerstvení. Největší výhodou je ale dostatečná nadmořská výška a hlavně dostupnost rozsáhlých běžeckých tratí.


Kvilda od reportéra Sejk68

Mariánské Lázně

Mariánky jsou zaměřené na rodiny s dětmi, mají tu ale i krátkou slalomovou trať pro náročnější lyžaře. Unikátem je archaická kabinková lanovka s velmi nízkou přepravní kapacitou. Díky tomu zde nebývá plno a sjezdovka je tuplem prázdná. Milé je i parkování blízko lanové dráhy.


Svah v Mariánských Lázních od reportéra Jerry70

Zdobnice

Malé středisko v Orlických horách se snadným přístupem z parkoviště na sjezdovku je přívětivé hlavně pro nenáročné lyžaře a začátečníky, ale má i jednu červenou sjezdovku. Nebývá přeplněné, a tak se dobře hodí pro jeden klidný den na svahu.


Zdobnice od reportéra Jenda007

Szczyrk - Szczyrkowski

Poměrně velké středisko s 21 km sjezdovek na polské straně Beskyd čeká na velkou modernizaci, zatím z něj ale dýchá historie. Je tu poměrně dost modrých sjezdovek, nejsou však mezi sebou ideálně propojené. To v kombinaci s dlouhými kotvovými vleky zajišťuje slabší návštěvnost i o víkendu.


Szczyrkowski od reportéra ondraszek