Vždy před vycestováním byste měli důkladně zjistit, jaká je například povinná výbava či základní silniční pravidla v dané zemi. Někdy je také důležité mít doklady, či potvrzení, která by Vás nemusela napadnout, například písemné potvrzení vlastníka vozidla v angličtině, pokud je v technickém průkaze zapsán někdo jiný než Vy.

Pomoc pro vaše vozidlo po celé Evropě do 45 minut jen za 390 Kč!

Při dlouhém cestování a obzvláště v zimních měsících, Vás mohou potkat také situace, které jsou noční můrou každého řidiče. Nemusí jít přitom jen o dopravní nehodu, ale například o vyčerpání paliva, které často překvapí řidiče, kteří jsou nuceni v horských cestách čekat i několik kvůli dopravní nehodě či neprůjezdnosti. Může jít také o vybití baterie či záměnu paliva, které se ne vždy v zahraničí shoduje se stejným označením jako u nás a může se stát, že natankujete něco jiného, než máte. Díky oblíbené službě Auto Care od Europ-Assistance máte garantováno, že po celé Evropě vám na pomoc přijede do 45 minut pomoc, a to pouze za 390 korun za měsíc. Výhodou tohoto pojištění je, že pokud není možné vozidlo opravit na místě, pak vás asistenční služba dopraví do vašeho cíle a než vozidlo opraví, můžete si v klidu užívat plánované dovolené na svahu. Detailnímu rozboru produktu Auto Care se věnujeme na web Pojištění-Přehledně.cz.

Jako důkaz, že myslet na plán B nemusí být zbytečné je 9 771 případů, které asistenční služba Europ-Assistance řešila během pouhých 2 měsíců v prosinci a lednu loňského roku. Nejčastější příčiny jsou pak způsobeny nízkou teplotou v horských oblastech. „Vybité baterie uprostřed hor nebo ztuhlá nafta u dieslových motorů jsou nejčastější příčiny, ke kterým v zahraničí vyjíždíme“ popisuje Jurij Kostaš a dodává „Kuriózní případ byl také, když nám volal klient, že stojí na švýcarsko-francouzských hranicích ve sněhové vánici a nemůže pokračovat, protože se mu rozbily stěrače“.

50 000 korun za odtah vozidla zpět do ČR? Rekordní částka, kterou jsme klientovi za 390 korun ušetřili.

Běžný odtah vozidla z rakouských Alp zpět do Česka vyjde klidně i na 25 000 korun. „Rekordní částku jsme pak vyplatili klientovi, který měl nehodu ve Francouzských Alpách. Repatriace vozidla zpět do České Republiky stála téměř 50 000 korun, které jsme klientovi ušetřili“, přiznává Europ-Assistance. Nemusí jít přitom jen o peníze. Ty vám sice může asistenční služba Auto Care ušetřit, ale často jde právě o zachráněnou dovolenou, která také není zrovna levnou záležitostí.

Bez cestovního pojištění do hor? Buď jste hodně bohatí, nebo hodně velcí hráči…

Průzkumy každoročně ukazují, že stále mnoho Čechů poměrně podceňuje rizika, která je mohou v zahraničí potkat. Často si lidé totiž neuvědomují, že to, co dostanete v Česku zdarma, tak Vás v zahraničí může stát i několik desítek tisíc korun. Cestovní pojištění podle posledního průzkumu ČSOB dokonce neřeší až 25 % lidí, kteří se rozhodli v zimě vyrazit do zahraničí!

„Cestovní pojištění je přitom v porovnání míry rizika, pravděpodobnosti, že jej budete muset využít a ceny až nesmyslné nemít sjednáno. Za pouhých 89 korun na celý týden, po celé Evropě získáte krytí s limitem 2 500 000 korun“ uvádí provozovatel serveru Pojištění-Přehledně.cz (odkaz: www.pojisteni-prehledne.cz), Jiří Pěnčík.

Spoluúčast za odvoz sanitkou nebo za pouhou konzultaci s lékařem? V zahraničí běžné. Například ve Francii, když přijedete do nemocnice, můžete zaplatit 25 € (700 Kč) jen za to, že s vámi lékař zkonzultuje váš stav. V Rakousku pak můžete hradit část nákladů za převoz sanitkou.

Pátrání horské služby v zahraničí zpravidla hradíte v plném rozsahu. V horských oblastech jde přitom o poměrně běžné situace. Sejdete z cesty a mobil je mimo signál. Přátelé v hotelu vás v podvečer postrádají, a tak zavolají horskou službu. Každého pracovníka a použitou techniku následně dostanete vyúčtovánu k úhradě, protože horské služby mohou být soukromé subjekty.

Každý 3. úraz na lyžích je vážný

„Každý 3. úraz způsobený na horách spadá do kategorie vážné a dokonce 40 % úrazů jsou poranění kolene“ uvádí Vlastimil Divoký, tiskový mluvčí specializované Evropské cestovní pojišťovny. Bezplatné zdravotnictví, jak ho známe v Česku je přitom v zahraničí bájnou postavou. V bohatých alpských zemích se podílíte běžně i na operacích spoluúčastí, kterou hradíte ze své kapsy. Ty mohou být i v řádu desítek procent. U komplikovaných zlomenin to mohou být i desítky tisíc korun. Další častou zdravotní komplikací jsou například bolesti zubů způsobené změnou klimatu. Zubní ošetření je přitom v zahraničí běžně 100% hrazeno pacientem.

Škody na zdraví přitom nejsou jedinou černou dírou do vaší peněženky. Stačí srážka s jiným lyžařem a máte na krku úhradu škody za zlomené lyže či bolestné za způsobený úraz.

I v těhotenství se dá cestovat, ale s pojištěním to může být složitější Pokud jste se rozhodli užít si dovolenou v zahraničí i přesto, že čekáte miminko, pak určitě do toho. Těhotenství určitě není překážkou pro to, užít si ještě poslední měsíce „bez starostí“, pokud se na to cítíte. Každopádně těhotenství znamená jistou míru rizika komplikací a toho si jsou vědomy také pojišťovny. Z toho důvodu má řada pojišťoven na cestování v těhotenství řadu výluk a podmínek.

Jsou však také pojišťovny, které toto berou jako konkurenční výhody a jsou ochotny vás pojistit za výrazně lepších podmínek. Obecně platí, že je dobré si nechat vystavit potvrzení od lékaře, že s vaší cestou souhlasí. Další klíčovou věcí, kterou je u cestovního pojištění dobré sledovat, je stádium těhotenství, do kdy vás daná pojišťovna pojistí.

Na webu Pojištění-Přehledně.cz naleznete nejen stručné a praktické porovnání cestovního pojištění, ale také nejvýhodnější online sjednání a to exkluzivní až 50% slevou na pojištění AXA Assistance, jedné z nejoblíbenějších cestovních pojišťoven v Česku!

www.pojisteni-prehledne.cz