Útulná kotlinka

To je nejtrefnější charakteristika lyžařského terénu v Schönecku. Na sjezdovku nastupujete netradičně u horní stanice lanovky a následně sjedete do údolíčka, ze kterého z jedné strany přitéká zmíněná červená sjezdovka se sedačkovou lanovkou, na druhou stranu se zdvihá prudká černá obhospodařovaná kotvovým vlekem. Ta je po většinu dne ve stínu, takže si i v poledne užijete tvrdou pistu.

Hlavní červená sjezdovka pod lanovkou je sice jen 800 m dlouhá, ale překvapivě sportovní – zatímco její začátek je velmi pozvolný, druhá polovina se lomí v poctivý červený slalomák. Odpoledne tu trénuje i místní lyžařský oddíl.

Kam s neunavitelnými dětmi? Na sáňky!

Sáňkařský svah v Schönecku sice není dlouhý, zato má půjčovnu sáněk a je přímo pod hotelem vedle cvičné modré sjezdovky, takže se sem můžete vypravit „dobít“ děti, kdykoliv bude potřeba. Stejně jako lyžařští začátečníci i sáňkaři mohou využívat pohyblivého koberce k výjezdu na kopec.

Noc v centru dění

Na sjezdovky v Schönecku „dohlíží“ velký hotel IFA, kde se můžete ubytovat jak v hotelovém pokoji, tak v apartmánu s kuchyňským koutem. Součástí každého pokoje je sprcha s toaletou i wi-fi zdarma. Ráno je to od dveří hotelu na sjezdovku doslova pár kroků.

Při večeři si v hotelu IFA můžete vybírat až z devíti různých jídel. Ta probíhá formou bufetu, a tak je zcela na vás, jestli si dáte více masa, ryb, zeleniny, těstovin nebo nejrůznějších sýrů a ovoce. V bufetu nechybí ani speciální dětské menu, stejně jako dětský koutek s omalovánkami a pastelkami.

Na tobogán ze sjezdovky

Ubytování v hotelu IFA má nejen výhodu v podobě bezprostřední blízkosti sjezdovek, ale i akvaparku se dvěma tobogány přímo „v domě“ – otevřeno je však i pro neubytované. Akvapark má bazének pro děti, vířivku i vlnobití. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dítě vyjde na dvě hodiny na 18 eur, za každé další dítě připlatíte 5,50 eur.

Běžkařská trasa pro děti

Kolem Schönecku se vine i síť běžkařských okruhů délce 36 km. Novinkou je tzv. Familienloipe, tedy 1,3 km dlouhá rodinná trasa bez jediného stoupání, takže ji zvládnou i ti nejmenší běžkaři.

Když ani sáňky nestačí

Když děti zatouží po novém dobrodružství, půjčte si pro ně ve Sport Pointu tzv. Ski-bockerl – carvingovou lyži, na kterou je přidělané sedátko s řídítky. Děti jen přehodí nohy přes řidítka a můžou svištět po svahu dolů.

Vítejte v roce 2020!

O co jde? Absolvujete prostorovou cestu časem, při níž projdete džunglí, dostanete se na Měsíc a pohltí vás 3D film s opravdovými turbulencemi. Atrakce nás tak nadchla, že jsme si ji dali hned dvakrát, takže by byla škoda poslat tam děti samotné! Vstupné pro dospělého činí 5 eur, pro děti 3 eura.


www.skiwelt-schoeneck.eu