Fungovaly dobře, nechal si je patentovat a dal základ značce, která v současné době patří ke světové špičce. SMITH je i po 50 letech stále považován za lídra na trhu v oblasti inovací a vyrábí ty nejsofistikovanější helmy a brýle, které v sobě spojují dynamické technologie, maximální výkonnost a čistý design. SMITH kromě helem a brýlí na lyže vyrábí i prémiové helmy a brýle na kolo a stylové sluneční brýle pro nejrůznější aktivity.

Pojďme se věnovat sekci SNOW. SMITH nabízí širokou škálu jak snowboardových, tak lyžařských helem a brýlí, které jsou navzájem plně kompatibilní a vytváří tak maximální integraci z hlediska fitu, odvětrávání a prevence mlžení. Helmy i brýle mají spoustu technických a praktických inovací, které vždy dokáží udělat váš den na sněhu lepší. Ať už se jedná o revoluční skla ChromaPop™, vyspělé technologie proti mlžení Porex™ filtr a 5X™ anti-fog, nebo speciální materiál Koroyd® použitý ve SMITH helmách. Dnes vám představíme dvě největší novinky pro letošní sezónu.

sMITH I/O7 ID model Bobby Brown

SMITH I/O7 ID model Bobby Brown

Zorníky ChromaPop™

První z nich je nová technologie skel ChromaPop™, se kterou uvidíte rychleji, jasněji a přesněji. A když uvidíte lépe, budete i jezdit lépe a víc si den na horách vychutnáte. Jak je to možné? Technologie ChromaPop™ filtruje světlo ve dvou specifických vlnových délkách. Tím se docílí toho, že obraz je ve větším rozlišení, jasnější, přesnější a v přirozenějších barvách. Další velkou výhodou ChromaPop™ skel je schopnost pokrýt větší rozptyl světla než klasická skla, což samozřejmě zajistí ještě větší komfort při ježdění. ChromaPop™ Sun tak můžete s klidem používat i v mírně oblačných podmínkách a ChromaPop™ Storm naopak pokryje oblačné i zatažené podmínky. S těmito dvěma skly si tak během dne vždy vystačíte. Perfektní na tom je, že to skutečně funguje. Technologie ChromaPop™ už je úspěšně prověřena u SMITH slunečních brýlí.

Když pak spojíme ChromaPop™ skla s nejvyšší řadou SMITH brýlí, do níž patří všechny bezrámové modely I/O7, I/O, I/OX a I/OS, je na světě opravdová pecka, s níž si budete užívat každý moment na svahu. Díky absenci rámu mají brýle z řady I/O vynikající ventilaci, širší výhled a skvěle přiléhají k obličeji. Balení obsahuje 2 vysoce výkonná zrcadlová sférická ChromaPop™ skla zkonstruovaná technologií postupného vrstvení TLT pro zcela nezkreslený výhled a jsou vybavená karbonovou vrstvou proti poškrábání a šmouhám. Patentovaná technologie dvojitých skel Vaporator slouží jako vynikající tepelná přepážka a eliminuje tak možnost vzniku zamlžení. Porex™ filtr tuto funkci ještě umocňuje tím, že do prostoru mezi skla propustí pouze molekuly vzduchu a žádné molekuly vody a tím vyrovnává teplotu na vnitřní a vnější straně skel. Další vychytávkou je patentovaná technologie 5X™ Anti-Fog, což je speciální vrstva na vnitřní straně skla, která dále významně redukuje možnost mlžení. Výměna skel je díky jedinečnému systému jejich ukotvení v rámu brýlí velice snadná. Rám brýlí je potažen třemi vrstvami antibakteriální pěny DriWix, která je velmi příjemná a citlivá k pokožce. Samozřejmostí je silikon na pásku brýlí a přezka pro snazší a komfortnější zapínání.

iNTEGRACE BRÝLÍ A HELMY SMITH

Integrace brýlí a helmy SMITH

Helma SMITH Quantum

Druhou novinkou je nejnovějšími technologiemi nabitá helma SMITH Quantum. Zkonstruována pro ty největší fajnšmekry tak, aby poskytla maximální komfort, fit, funkčnost, odolnost a co nejvyšší ochranu. SMITH Quantum v sobě spojuje patentované technologie a inovace jako revoluční konstrukci Aerocore™ s Koroydem®, vložku MIPS, unikátní magnetický systém na zapínání přezky Wayfinder se systémem Fidlock® nebo třeba 360stupňové Boa®.

Jedinečný vnější plášť je hybridní kombinací ABS bombshell konstrukce zajištující lepší zónovou ochranu a inmoldové konstrukce na zadní části helmy pro dosažení nižší hmotnosti. Nový patentovaný systém Wayfinder s Fidlockem® nabízí velice jednoduchý a pohodlný způsob zapínání přezky na helmě. Systém funguje na bázi magnetu, kdy do sebe obě části intuitivně zapadnou. Dá se ovládat pomocí jedné ruky a i v rukavicích. Aby vám helma co nejlépe padla, používá Quantum nejvyšší řadu utahovacího systému Boa® FS360, který obepíná hlavu po celém obvodu. Vzhledem k tomu, že chce SMITH dodržovat svůj závazek převyšovat globální standardy bezpečnosti ve všech kategoriích, pokračuje ve využívání kombinace výplně z EPS a Koroydu®, která zabezpečí vyšší ochranu při nárazu a současně mnohem lepší ventilaci, což samozřejmě redukuje i možnost mlžení skel brýlí. Pro ještě větší bezpečnost mají všechny helmy Quantum integrovanou MIPS vložku pro snížení rizika zranění při multi-rotačních nárazech. Unikátní vychytávkou pak je laserové vyříznutí MIPS vložky tak, aby nebránila ventilaci vzduchu v klíčových průduších a nezvyšovala riziko mlžení skel. Kromě toho slouží pro maximální integraci helmy a brýlí také propracovaný systém kanálků a průduchů AirEvac. Helma Quantum je vybavena 22 průduchy, které systematicky odvádí teplý a vlhký vzduch pryč z helmy a zabraňují tak případnému mlžení skel brýlí.


Detail materiálu Koroyd®

SMITH podporuje spoustu atletů mezi lyžaři a může se tak ve svém týmu pyšnit jmény jako Sage Cattabriga-Alosa, Bobby Brown, Xavier de le Rue, Scotty Lago, Mark Abma, Elena Hight…

www.smithoptics.comHelma SMITH Quantum, brýle SMITH I/O7