SNOW 102 vychází 2. března 2017
140 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtete si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 102 najdete 3 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Kryštof Krýzl: Konečně jsem našel cestu

Česká republika je malá země, lyžování relativně malý sport a česká reprezentace má nemnoho svých stálic. A tak se přesně po čtyřech letech a jednom měsíci znovu potkáváme s Kryštofem Krýzlem, jedničkou v technických disciplínách. Rozhodla jsem se předchozího rozhovoru využít a tak trochu na něj navázat. Změnil se Kryštof od roku 2013? Má pořád stejné záliby? A splnil si už svoje sny? O tom všem, ale i o jeho aktuálním týmu, formě, pocitech a strachu, jsme spolu hovořili těsně před Mistrovstvím světa ve Svatém Mořici.
MS Sv. Mořic 2017: ohlasy českých hvězd

Šampionát se konal ve Svatém Mořici už popáté, naposledy v roce 2003. celkem 165 tisíc diváků vytvořilo Skvělou atmosféru – nejvíce jich přišlo na závod sjezdu 12. února, kdy startovali v jeden den muži i ženy, a to 40 tisíc. Na MS se sešlo celkem 463 závodníků ze 76 zemí.
Jó časy, ty se mění

Ambicí rubriky je přiživit nostalgickou víru, že lyžařská minulost byla přinejmenším stejně dobrá jako současnost. Soudobé technologie, nákladné investice i mazaný marketing vjem lyžařova zážitku bezesporu mění. Činí jej však pokročilejším, hodnotnějším? Přebíjí pohoda hebce vyžehleného manšestru výzvu přinutit 215cm lyže točit v neupraveném hlubokém? Je dnešní lyžařská móda víc šik než v šedesátkách? Krojený carvingový oblouk elegantnější než snožný Steina Eriksena? Kdoví. Jisté se zdá být jedno: radost z klouzání po sněhu zůstává vůči pokroku imunní.
Dejte pozor na zranění

Sezóna pokročila, už jsme rozježdění, více si věříme… a dáváme menší pozor. V kombinaci s těžkým jarním sněhem se tak bohužel zvyšuje pravděpodobnost zranění. Jak se můžeme zranění pravděpodobněji vyhnout? A, pokud budeme mít smůlu, jak se s ním vyrovnat a vrátit se na svah ještě silnější? Psychologický pohled na věc nabízí následující řádky.
Jak lyžovat s dětmi, které už lyžovat umí

Jako každý správný nedisciplinovaný odkládač čekám. Čekám, až to padne, lépe řečeno napadne. Až mě napadne to pravé, o čem se ještě moc nepsalo, nebo alespoň o čem jsem nepsala já. A jako každý správný odkládač – mimochodem existuje na to cizí slovo, ale je natolik drnčivě neskutečné, že ho naschvál nepoužiju – mám nakonec kliku. Život sám mi nafackoval tématem, které mi přijde natolik zásadní, že o něj letošní poslední číslo nemohu ochudit.
Podkarpatská Rus – zapomenutý ráj lyžařů

Lyžování v ukrajinských Karpatech před sto lety
Lyžování se na území dnešních ukrajinských Karpat rozšířilo později než v Alpách či Krkonoších. Karpaty byly vždy zaostalejší, doprava do hor byly komplikovaná a pomalá, velká města se ve východní části nacházela daleko (Krakov, Lvov, Budapešť). Přesto dějiny zaznamenaly jisté období, kdy se v Karpatech hojně a organizovaně lyžovalo a kvetl turismus obecně. Příklad lyžování na Zakarpatské Rusi zároveň ukazuje, jak umí být historie ve svých proměnách krutá.
Trendy v ježdění na kole – ať to houpá!

Nejeden lyžař vymění v létě lyže za jiný sport a často je to právě kolo. Čím dál více lyžařských středisek navíc točí lanovkou i v létě a letním provozem lákají na hory nejen turisty, ale stále častěji i bikery. Do popředí zájmu se přitom dostávají celoodpružená kola, která usnadňují zejména jízdu z kopce a čím dál více bikerů objevuje singletraily, flow nebo enduro kola. O co jde? jen pokračujte ve čtení.
Domov hor, domov kol

Švýcarsko je domovem hor, což čtenáři lyžařského časopisu velmi dobře vědí. Co se s ním ale stane, když roztaje sníh, leckdo zapomíná nebo nedomýšlí – promění se v nekonečné přírodní hřiště vybízející turisty, ale stále více a více i cyklisty. Doslova všeho druhu.
Mohlo by být i hůř

Tvrdá data nelžou: lyžařů na světě nepřibývá už od dob císaře Franze Klammera, dobrých čtyřicet let. A čím dál rychleji začínají svahy opouštět.
Jarní heliskiing na Gothics Lodge

Dovolená snů ve Skalistých horách na východě Britské Kolumbie
Heliskiing v Kanadě je jeden z největších snů mnoha lyžařů, a ani nemusí být úzce zaměřeni na prašan. Proto se toto téma opakovaně probíjí na stránky SNOW. Tentokrát ve vyprávění zabrousíme do Gothics Lodge, horské chaty či spíš hotelu, který slouží jen a pouze pro účely heliskiingu. Což je vlastně ta nejryzejší podoba kanadského heliskiingu.
Freeride I-LEGAL?

Stejně jako k předchozím článkům o freeridu mě i k dalšímu tématu navedly otázky, které dostávám od lidí v rámci své profese. Kde se může jezdit freeride, jsou nějaká plošná omezení? Můžu jezdit sám, nebo potřebuji k freeridu horského vůdce? Kdo může freeride učit, potažmo vodit?
Slabikář skiaplu – stoupací pásy v roce 2017

Stoupací pásy jsou naprosto klíčovou součástí výzbroje pro lyžařské túry. Je na ně kladeno množství požadavků, a pokud nefungují stoprocentně, dokážou túru setsakramentsky znepříjemnit. Jak si stojí vývoj pásů v sezóně 2016/17?
Vysoké Tatry – vlakem to j(e)de

Cestovat na lyže přes noc vleže pod teplou dekou za konejšivého drncání vlaku nebo s nataženýma nohama u talíře s řízkem a orosenou sklenicí plzeňského zní lákavě. Cesta se tak může stát příjemnou součástí celého výletu. Ale jak daleko má k takovému ideálu realita?
Nassfeld – jarní firnové požehnání

Korutanský Nassfeld má příjemně tvarované červené sjezdovky À la Dolomity a značnou přízeň lyžujících Čechů a Moravanů. A navzdory nižší nadmořské výšce téměř každoročně na jaře překvapuje solidním množstvím sněhu.
Monínec – lyžuje se pět měsíců z roku

Letos prodělalo české lyžování malou revoluci. Ustavil se nový historický milník, kdy byl v Česku poprvé uveden do provozu systém technického zasněžování za plusových teplot. Technologie Snowfactory zasněžila středočeský Monínec, který tak mohl nabídnout lyžování již od 26. října! Dost k tomu, abychom vyzpovídali ředitele areálu, Jaroslava Krejčího ml., z jeho zkušeností a poznatků z prvních měsíců fungování tohoto unikátního systému.
Severní Korea Lekce v lyžařské diplomacii

aneb Korejská lidově demokratická republika podruhé
Měnou v Severní Koreji je won. Ale jako turista nemáte právo ho používat. Místo toho se platí americkými dolary, přestože je Amerika úhlavním nepřítelem této země. Není tady internet, podobně mohou turisté nechat doma i svůj mobil, protože místní mobilní síť je totálně nekompatibilní. Hlavní město nese mnoho znaků architektonické moderny, ale široké městské bulváry jsou zaplněny téměř pouze cyklisty, protože vynález Henriho Forda ze začátku 19. století – auto – se zřejmě neprosadil. Vítejte v Korejské lidově demokratické republice!
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 102!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE!