O kvalitách freeridových lyží řady Pinnacle není třeba diskutovat. Lyže s výrazným rockerem dobře zvládaly nejen klasický podzimní šlechťák na Rettenbachu, ale příjemně překvapily i při přejezdech po tvrdých sjezdovkách. O to více slibují pro jízdu v prašanu.

Na co jsem se ale těšil nejvíc, byly touringové lyže. K dispozici jsme měli modely řady Wayback, a to ve třech různých šířkách 96, 88 a 82 mm pod botou. Modely Wayback88 mají pro letošní sezónu inovovanou konstrukci ECOre. Základem jádra je balzové dřevo, které doplňují lněná vlákna. Lyže jsou tak velmi lehké, a přitom dostatečně tuhé.

Nejštíhlejší „dvaaosmdesátky“ jsou lyže určené především pro ty, kdo upřednostňují šlapací fázi. Při váze 1 090 g u délky 167 cm jsou to ideální lyže pro skialp v Krkonoších i na alpských pláních. Lyže je měkčí, což při jízdě ve volném terénu není na škodu.


Talkback 82 ECOre


Tuhost u „osmaosmdesátek“ mne mile překvapila v terénu a následně také při dojezdu po sjezdovce. Lyže držela doslova jako přibitá. Dokonce ani výrazný rocker se nerozvibroval. V terénu při jízdě v přefoukaném sněhu se lyže nekousala a i díky rockeru byla snadno ovladatelná. Váha tohoto modelu je 1 275 g u délky 174 cm. V kombinaci s 88 mm pod botou tvoří parádní univerzálku, která nezklame ani v hlubším sněhu.


WayBack 88 ECOre


Delší „šestadevadesátky“ pak s přefoukaným terénem neměly nejmenší problém a díky šířce nádherně plavaly po povrchu. Váží 1 550 g u délky 177 cm, ale milimetry navíc pod botou z nich činí nástroj, kterému nebude vadit hlubší prašan a prokoušou se i krustou. Jasná volba pro ty, kdo si chtějí užít jízdu dolů s kopce a nevadí jim tahat nahoru pár gramů navíc.


WayBack 96


K2 nezapomíná ani na dámy, kterých v terénu mimo sjezdovky každoročně přibývá. Pro ně jsou připraveny modely Talkback s šířkami 82, 88 a 96. Odlehčené, nicméně dostatečně tuhé a s atraktivním dámským vzhledem osloví mnohé skialpinistky. Připočteme-li ke všem výše vyjmenovaným modelům ještě řadu prašanovek Coomba 104 a 114 mm a na opačném pólu „užovky“ Backlite s 74 mm pod botou, tak tu máme modelové portfolio, z něhož si vybere opravdu každý.


Coomba 104


k2skis.com