V „questové“ rodince totiž najdeme hned 5 modelů lyží. Liší se zejména šířkou na středu, takže si můžete vybrat od allmountainových Quest 85 až po řádné freeridovky Quest 118. Všechny lyže jsou konstruovány na konceptu Salomon Spaceframe, který obsahuje celodřevěné jádro a titanalové výztuhy v oblasti pod botou pro lepší „grip“ na tvrdém povrchu. Největší vychytávkou je však kombinace karbonových a lněných vláken. Kromě výborného tlumení totiž rapidně snižují hmotnost lyží při zachování adekvátních mechanických vlastností jako při použití titanalu.

K lyžím patří neodmyslitelně i odpovídající boty. Nové Quest Pro 120 jsou sice určené pouze pro kratší výstupy, při přepnutí do režimu chůze ale komín poskytuje rozpětí pohybu celých 47 stupňů. Využívají nový koncept skeletu zvaný Endofit, který přesunul jazyk vnitřní botičky částečně vně skeletu a umožňuje mnohem snazší nástup i výstup z bot. Technologie Sensifit Shell, převzatá z loni představených skitouringových MTN, zase pracuje s velmi tenkým skeletem, který je navíc mimořádně lehký. Šokující hmotnost 1,6 kg nakonec mluví za vše. A když připočítáme flex index 120, možnost tepelného tvarování skeletu i vnitřní botičky během 20 minut přímo v obchodě, není moc dál co řešit.

Pro pohyb ve volném terénu je také zcela neodmyslitelná přilba. Model Quest testujeme dlouhodobě i v redakci a považujeme ho za jednu z nejlepších přileb Salomon. Co je na něm tak dobré? Zapomeňte na kolečko a přizpůsobte si usazení helmy na hlavě vzduchem. V zadní části velmi povedené vnitřní stélky najdete nenápadný ovladač malé vzduchové pumpy, která do stélky nafouká vzduch a vyplní prázdná místa, kde helma na hlavě nesedí. O tepelném komfortu pak ani nemluvě. A až si budete QUEST zkoušet, nelekněte se jeho muší hmotnosti.


www.salomon.cz