Špindlerův Mlýn patří mezi vrcholná turistická a lyžařská střediska v České republice. Nachází se zde velice známé lyžařské areály Medvědín, Svatý Petr a Mísečky. Tato střediska nabízejí vynikající sjezdové a běžecké tratě, lyžařské vleky a sedačkové lanové dráhy vysoké úrovně.


Ubytování Špindlerův Mlýn

Hotel Astra Špindlerův MlýnHotel Astra je vzhledem ke své poloze ve Špindlerově Mlýně skvělým místem pro příznivce zimních sportů, především lyžování a zimní nebo letní horské turistiky a cykloturistiky. Svým komplexním vybavením uspokojí i velice náročné klienty. Hotel Astra je vhodný pro rodinnou rekreaci, důchodce, pro milovníky aktivního odpočinku a wellness pobytů. Je ovšem příhodný rovněž pro firemní akce.

Do vybavení hotelu příslušejí dvě restaurační zařízení, samostatné stravovací zařízení pro hotelové hosty se zájmem o stravování formou polopenze, zimní zahrada pro posezení a odpočinek a uzavíratelný salonek realizovaný jako zimní zahrada. Bohatá nabídka české i krajové kuchyně rozhodně uspokojí i náročné zájemce o gastronomické služby.

Všechna parkovací místa se nacházejí v bezprostřední blízkosti hotelu a navazují na přístupové zóny k hotelové recepci.


Historie hotelu Astra

Původní budova byla pojmenována jako chata "Na stráži". Postavena byla v 30-tých letech minulého století. Po nějaké době byla na sousedním pozemku postavena rekreační ubytovna státního podniku Pozemní stavby Hradec Králové. Její stavba se dokončila v roce 1990. Rekreační ubytovna se postupnými kroky přebudovala na hotel Astra.

V letech 1995-96 se realizovala rozsáhlá rekonstrukce a dokončila se "přístavba hotelu", kde se zřídilo wellnessové zázemí hotelu. Rozšířily se ubytovací kapacity, bylo vybudováno podzemní parkoviště, garáže apod.

Poslední rozsáhlá rekonstrukce hotelu proběhla v roce 2016. Byla provedena estetická změna podoby hotelu, zvětšení pokojů a nové vybavení.