Kurz pečení valašských frgálů

Frgál patří společně s kyselicí a slivovicí k nejtypičtějším regionálním specialitám. Naučte se jej péct pod vedením pekařky Resortu Valachy. Kurzy pečení frgálů se o prázdninách konají v úterky a soboty, trvají 3 hodiny a odnesete si z nich nejen svůj frgál, ale i certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského, zástěru na památku a hlavně - nové dovednosti a zážitky.


Zkuste Golf pro každého

Ještě nikdy jste nehráli golf a chtěli byste si ho vyzkoušet? Na Golfovém hřišti Horal právě pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi připravili program Golf pro každého. Při procházce po hřišti s průvodcem se během hodiny a půl seznámíte se základy a zkusíte si základní údery, chipování, patování i samotnou hru. Vše zábavnou a populárně načnou formou.


Razulák a další zábava pro děti

Rodiny s caparty jistě ocení Kulíškovu naučnou stezku u hotelu Horal. Děti se na trase dozví zajímavosti z přírody, vyřádí se na dřevěných zábavních prvcích a mohou nakrmit ovečky granulemi z automatu. Pro větší děti je připravena turistická trasa Hledej poklad na Galiku, inspirovaná geocachingem, která vás zavede k rozhledně Miloňová. A navštivte i zábavní park Razulák s lanáčkem, tubingem, aquazorbingem, vodním přístavem s lodičkami či trampolínami nebo nové dětské hřiště u hotelu Horal, které bude otevřeno v červenci.


Za relaxací do Spa hotelu Lanterna

Ve Velkých Karlovicích je spousta příležitostí k ubytování od apartmánů a penzionů přes stylové chaloupky až po wellness hotely. Pro ty, kteří se chtějí ukrýt na klidné místo, je ideální Spa hotel Lanterna. Letní pobyty zahrnují volný vstup do hotelového L-Spa i do blízkého Wellness Horal, masáž, romantickou večeři či projížďku na segwayi.


Grilování a hudební večery na Horalu

K létu neodmyslitelně patří grilování. Vychutnat si ho můžete na terase hotelu Horal s výhledem do údolí. O prázdninách se griluje o víkendech, příležitostně s cimbálovkou, a každou středu se konají podvečery s živou muzikou. Ochutnejte zdejší valašskou kyselici či zvěřinové speciality, jimiž je Horal vyhlášený.


Zacvičte s jógu s indickým lektorem

Co může být příjemnějšího, než po ránu protáhnout tělo a nadechnout se svěžího horského vzduchu? Zajděte si na ranní lekci jógy s indickým lektorem. Cvičí se denně od 8 do 9 hodin u hotelu Horal. Sportovně naladění cestovatelé tu mohou využít také tenisový kurt nebo půjčovnu segwayů a elektrokol.


Pro náročné gurmány: večeře ve Vyhlídce

Nároční gurmáni si přijdou na své v zážitkové restauraci Vyhlídka hotelu Lanterna. Kuchaři zde obměňují sezónní menu každé dva měsíce a vždy je snoubeno s víny jednoho vinařství. Na prázdniny se chystá Letní menu s víny Veverka. V sobotu 29. července se bude konat speciální degustační večer s komentářem zástupce vinařství a šéfkuchaře Pavla Václavíka.


Týden kultury s Duškem i Rychlými šípy

Sedm dní plných kulturních zážitků vás čeká ve Velkých Karlovicích při charitativním festivalu Týden kultury na Valašsku. Bude se konat od 25. do 31. srpna v šapitó pod hotelem Lanterna, na programu jsou Čtyři dohody a Pátá dohoda Jaroslava Duška, Rychlé šípy Slováckého divadla, stand-up comedy Ondřeje Sokola či legendární Caveman, děti. K ubytování ve Spa hotelu Lanterna máte vstupenku v ceně.


Koupání ve „valašském moři“

Za odpočinkem i zábavou vyrazte do oblíbeného relaxačního centra Wellness Horal. Tři termální bazény se slanou vodou jsou otevřeny denně od 7 do 22 hodin. Sportovci mohou využít i klimatizované kardio fitness a milovníci relaxace zase saunový svět s nepřebernou škálou exotických masáží s maséry z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. Pokud potřebujete „vypnout“, ale nemáte čas na vícedenní dovolenou, zkuste Wellness den pro zdraví - celodenní pobyt s masáží a tříchodovým obědem.


Jezero s draky, o kterých psal i Erben

Milovníci tajuplných příběhů by si neměli nechat ujít výlet ke karlovickému Jezeru, které se ukrývá v lese poblíž cesty na horu Soláň. Říká se, že v něm žijí draci, pověst o nich napsal i Karel Jaromír Erben. Od Jezera se dá vyrazit po značené trase až třeba na bájnou horu Soláň.