SNOW 103 vychází 5. října 2017
154 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 103 najdete 3 skipasy zdarma + 2 slevy:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Campeonato Mundial de Ski Alpino 1966 - legendární šampionát bez legend a iluzí

Kulaté výročí jsme propásli jen těsně. V srpnu uplynulo už 51 let od nejkurióznějšího lyžařského mistrovství světa. Ano, toho památného v chilském Portillu 1966.
Chcete mít vzdělané děti? Lyžujte!

Lyžující děti mají lepší školní výsledky. Tvrdí to alespoň vědci. A v překvapivém souznění.
Vzít děti ze školy? Nebo radši nejít lyžovat a každý den je poctivě posílat sedět do školní lavice? Toť otázka nejednoho z našich čtenářů-rodičů. Jak ovlivní den lyžování výsledky dítěte ve škole, zkoumal vědec v oblasti mozkových funkcí a sportu Frieder Beck. Analyzoval různé studie s cílem vyvodit z nich doporučení pro praxi. A výsledek? Pohyb nás dělá chytřejšími!
Kam na lyže s dětmi

O tom, kam vyrazit na lyže s dětmi, rozhoduje mnoho faktorů, ty ryze osobní nevyjímaje. Někdo preferuje klidné místo, druhý zase resort naplněný atrakcemi. Někdo chce být doma, někdo v zahraničí, typicky si rodič chce zalyžovat i sám. Přístupů je tolik jako rodin samých. Obecně se dá říci, že obvykle bývají „přirozeně rodinnější“ malá, kompaktní střediska, ve kterých se snadno zorientujete a která nepřitahují davy návštěvníků.
Jak učit a naučit

Je mnoho cest jak přivést děti k lyžování. Aby se jim stalo koníčkem a dokázaly z něj čerpat po zbytek života, měli bychom znát hlavní dětské předpoklady a efektivní metody závisející na věku a vyzrálosti dítěte.
Barvitý příběh lyžařské boty I. díl

O významu lyžařských bot se my lyžaři dávno přesvědčovat nemusíme. Bota nám dokáže zařídit ráj i peklo, lyžařský fajnšmekr nemá nic cennějšího. Přesto si lesku a slávy lyží neužívají. Lyže si mazlivě personifikujeme, v testech je přirovnáváme k ženám či vínům, naopak boty až příliš často asociujeme s nepohodlím, otlaky, chladem, ba bolestí.
Olympijský rok 2018

Už můžeme odpočítávat. Od 9. do 25. února 2018 proběhnou další olympijské hry, již 23. oficiální. Je na co se těšit, proto se při této příležitosti podíváme dozadu – na naše někdejší olympijské úspěchy – i dopředu – na naše vyhlídky. Začínáme disciplínou SNOW nejbližší, alpským lyžováním.
Německé lyžování u nás

Zimy odtávají jedna za druhou. S nimi pomalu mizí i vzpomínky. O to více ty, které účelově nebyly připomínané: na německé průkopníky lyžování, krkonošské starousedlíky. Dobový tisk je nazýval českými Němci. Téměř vše – trofeje, diplomy, kroniky, fotografie – zůstalo v jejich rodných chalupách poté, co byli vysídleni a odsunuti jako následek poválečného napětí.
Nejlepší lyžařské fotky všech dob

Společnost Red Bull je známá svým nekonformním přístupem k marketingu. Jeho součástí je i fotografická soutěž Red Bull Illume, největší podobná akce na světě. Konkrétně její čtvrté edice se zúčastnilo 5 654 fotografů ze 120 zemí, kteří dohromady poslali 34 624 fotek! Na následujících stránkách si můžete prohlédnout ty nejlepší lyžařské. Dost možná nejlepší lyžařské fotky všech dob.
Freeride mezi strážními věžemi

Gruzie je malá země ležící na hranici mezi Evropou a Asií. Ze severu ji ohraničuje horský masiv Velkého Kavkazu, ze západu je obklopená Černým mořem a tato zemička, která je jen o málo větší než Chorvatsko, se pomalu, ale jistě zarývá do podvědomí milovníků freeridového a skialpového lyžování.
Na skialpy v České republice

Skitouring je mezi českými lyžaři i zimními turisty stále vyhledávanější. Vyrazit do Alp žádá určitou znalost destinací, větší dovednosti a zkušenosti s velkými horami. Podobně slovenské hory jsou divoké a hůře dostupné, přinejmenším s porovnání s přívětivými a útulnými českými kopci, které i tak poskytují dostatek vhodných terénů pro šlapání na pásech, potažmo sjezd. Jenže…
Passo San Pellegrino - klidný soused údolí Fassa

Lyžařské území kolem průsmyku Passo San Pellegrino v Dolomitech není tak známé jako údolí Fassa nebo Fiemme, ačkoliv s nimi přímo sousedí. Má podobně rozsáhlé lyžařské terény, ale je celkově komornější.
Samnaun: bezcelní brána do jiné lyžařské dimenze

Mezi lyžařskými velikány východních Alp sice není rakousko-švýcarská Silvretta Arena tím největším, zato pravděpodobně nejmodernějším a s jednoznačně nejdelší a nejspolehlivější lyžařskou sezónou. Ať přijedete v prosinci nebo v dubnu, můžete se prakticky spolehnout na provoz všech hlavních lanovek a „zimní“ atmosféru. A taky čilý ruch. Klidnější branou do dokonale vybudovaného lyžařského světa je švýcarská vesnička Samnaun.
Skotsko: Pro ryzí srdcaře

Sedím v malé kavárně u lanovky v lyžařském středisku Nevis Range. Zatímco píšu tyto řádky, moje prsty začínají zvolna rozmrzat, spodní prádlo i svršky mám promočené a vlasy mokré a rozcuchané. Než jsem sem vstoupil, sundal jsem si rukavice a vlněnou čepici a z každého vyždímal půl litru vody. Byl to den lyžování ve Skotsku a já si užíval každý okamžik.
Jak zdravá jsou horská střediska?

Z kombinace mírně nadprůměrného sněhu, vyspělých technologií a slušné ekonomiky vzešla velmi dobrá sezóna. Co čeká branži dál?
Socmédia v zákaznických službách

Sociální média se během dekády stala mocným nástrojem zákaznického servisu. Jak s nimi zachází váš skiareál?


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 103!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!