SNOW 105 vychází 2. listopadu 2017
180 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 105 najdete 4 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Sport
Ukaž prachy

Že závodit v lyžařských sportech stojí nemalé peníze, se ví. Jde však o státní, sponzorské, anebo vlastní prostředky? Odkud jsou placeni tuzemští lyžaři, nakolik se liší schémata financování jednotlivých sněhových sportů a jak zabezpečují své národní týmy ostatní lyžařské velmoci?
Lyžující piráti, pověsíme na dráti

Staré známé lyžařské desatero možná už není tou nejlepší doktrínou, jak korigovat bezpečný provoz na sjezdovkách.
Děti chtějí na snowboard, rodiče neví

Kdy můžete poprvé postavit dítě na snowboard? Není to zdaleka tak pozdě, jak si možná myslíte. I proto nejsou na svazích nejmenší snowboardisté tolik vidět, protože snowboardová výbava pro nejmenší není prostě snadno dostupná. Navíc rodiče-lyžaři kolikrát vlastně ani sami neví, jaké prkno by měli dětem pořídit.
Olympijský rok 2018

23. olympijské hry se blíží, k televizorům nás přitáhnou od 9. do 25. února 2018. My si při této příležitosti připomínáme slavné chvíle našeho bílého sportu. Tentokrát si odskočíme od sjezdovek na tratě běžkařské a připomeneme si příběh, který nepsal brakový spisovatel, nýbrž život sám. Učebnicový happyend přinesl závod na 30 km žen a do hlavní role obsadil Kateřinu Neumannovou.
Průkopníci lyžování ve Špindlerově Mlýně

Sto patnáct let je tomu, kdy ve Špindlerově Mlýně vznikl Wintersportverein

  • Spolek zimních sportů. Psal se rok 1902 a špindlerovští

Němci, tehdy běžně nazývaní českými nebo sudetskými Němci, zřejmě po vzoru vrchlabských, zakládají svůj spolek. V nedalekém Vrchlabí je továrník Quido Rotter s organizovaným skijáctvím předběhl o 6 let; jižní sousedé tu zahájili činnost v roce 1896.
Naše testy

Lyže už nevzbuzují tolik emocí, co kdysi. Přesto se s časem sunou dál a dál a vyvíjejí se, i když to na první pohled není kolikrát patrné. Přestože většina firem přešla na dvouletý cyklus obnovy svých kolekcí a existuje celá řada modelů, na kterých zdánlivě už není co zlepšovat, stojí za to je testovat.
2. vrstva - syntetika i příroda

Aby lidské tělo fungovalo a probíhaly v něm správně potřebné tělesné procesy, musí mít správnou tělesnou teplotu, která se pohybuje kolem 36,5 °C. Pokud se přehříváme, rychle a efektivně nás dokáže ochladit náš pot. Pokud je nám venku v přírodě zima, zahřát nás může (pokud nepočítáme vyhřívané oblečení s externím zdrojem energie) jen naše tělo. Vhodnou izolační vrstvou mu můžeme pomoci tak, aby na udržení teploty nespotřebovávalo zbytečně mnoho energie.

[* *]
Nekonečné Norsko
Studna

Kývající se starej Brůna býval trýznivou noční můrou nejednoho z nás, dětí husákovské generace. Avšak i dnes může představa smrtonosné studny právem kazit spánek mnoha lyžařů.
Albula - komorní hory za Davosem

Davos je velikostí, všestranností i vzdáleností z Česka jednoznačně jedním z nejatraktivnějších lyžařských cílů Švýcarska, nicméně pozoruhodně lákavá je i oblast „za“ Davosem. Oblast mezi průsmyky Albula a Julier, tedy hlouběji v Graubündenu, nadchne hlavně ty, kdo sní o dovolené jinde a jinak, tedy mimo známé destinace a s rozmanitějším programem.
Sella Ronda v tempu

Ačkoliv Sella Ronda je známá hlavně jako výletní okruh, dá se tak vymezit i celé lyžařské území čtyř údolí uprostřed Dolomit, které je propojené lanovkami a sjezdovkami. Sella Ronda je pak druhou největší lyžařskou oblastí v Alpách, a tedy nejbohatší lyžařské eldorádo po francouzských Třech údolích.
Antarktida - poslední hranice

„Hledám muže pro nebezpečnou výpravu. Nízký plat, třeskutý mráz, dlouhé měsíce úplné tmy, stálé nebezpečí, bezpečný návrat nejistý. Čest a uznání v případě úspěchu.“ Takový inzerát vyšel v roce 1916 v londýnských novinách, když Sir Ernest Shackleton prováděl nábor do svého týmu pro dnes legendární expedici napříč Antarktidou.
Sdělte to polopatě

V každém horském středisku je k nalezení přehršel nápisů a značek, typicky několik set. Nepochybuju, že právě váš skiareál má – podle vašeho názoru – všechno značení, které potřebuje. Možná dokonce i víc, než potřebuje.
Pro včasnou zimu

Technologický pokrok činí soudobé technické zasněžování čím dál účinnějším a nákladově efektivnějším, už i v marginálních podmínkách.


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 105!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!