Aby výdaje nebyly ještě větší

Až třetina českých lyžařů vyjíždí na hory do zahraničí. Lákají je luxusnější střediska a větší sjezdovky. Než vyrazíte sjíždět čerstvý prašan do sousedních zemí, rozhodně nezapomínejte na pojištění na hory. Zahraniční dovolená s sebou přináší větší výdaje na ošetření v případě úrazu. Cestovní pojištění vám pokryje náklady na lékařské ošetření, zaplatí vám pobyt v nemocnici a předepsané léky. Sjednat si ho můžete během 2 minut online u ČSOB Pojišťovny.


Nejnavštěvovanější lyžařské destinace

1. Sousední Rakousko, co bys kamenem dohodil

Rakousko je velmi oblíbenou zemí českých turistů. Největší nápor zažívá náš jižní soused právě v období zimy, kdy se do rakouských hor hrnou mraky lyžařů. Rakousko se může pochlubit skvěle vybavenými lyžařskými středisky, úchvatnými horami a kouzelnými horskými údolími. Mezi nejvyhledávanější střediska patří tradičně Dachstein, Schladming, Kaprun a Stubaital.

2. Rozmanitá a kouzelná Itálie

Itálie rozhodně má svoje kouzlo. Je to totiž země mnoha tváří. Itálie si mezi Čechy získává stále větší oblibu. V létě láká svými jezery a přímořskými letovisky, celoročně nadchne památkami a v zimě fantastickými horami. Lyžaři milují Livigno, Apricu a Val di Fiemme/Obereggen.

3. Francie na míru lyžařům

Většina francouzských středisek se nevyvinula postupně z obcí, ale stavěla se rovnou pro potřeby lyžařů. Na rozdíl od Itálie nebo Rakouska nemusíte ve Francii přejíždět mezi jednotlivými středisky skibusem. Mezi nejvyhledávanější destinace potom patří Val Thorens, Les Menuires, Meribel/Mottaret a Courchevel.

4. Unikátní Švýcarské sjezdovky

Švýcarské Alpy nabízejí lyžařům moderní lyžařská střediska i pohodlně zařízené hotely. Cena za švýcarský komfort není rozhodně nízká, na druhou stranu pravděpodobnost, že tam potkáte své známé, se blíží minimu, což může být výhoda. Rozhodně se nemusíte bát nechat ležet lyže ladem – nikdo vám je tam neukradne. Sjezdovky jsou volnější než v jiných zemích a alpská panoramata stojí za to. Určitě se podívejte do Davosu, Zermattu nebo Samnaunu.

5. Lyžování ve vedlejším Slovensku

Jestli jste ještě nebyli v Tatrách, tak to honem dožeňte. Slovenské Tatry si jednoduše zamilujete. Navštivte Štrbské Pleso, Tatranskou Lomnici nebo Vrátnou dolinu. Ve skiareálech na vás budou čekat také různé atrakce a zábavní parky. Když už budete na Slovensku, ochutnejte věhlasné halušky s oravskou slaninou, ovčí bryndzu nebo velmi chutný sýr parenicu. Možná dobrou večeři spláchnete „šťopičkou“ borovičky. Ale potom raději na lyže nechoďte a spíš si odpočiňte u krbu a praskajícího ohně. Na úrazy způsobené v podnapilém stavu se totiž cestovní pojištění nevztahuje.