Prostě se někdo přiřítí a nezvládne svou jízdu a ve vteřině se může stát spousta špatných věcí, které ovlivní váš život. Sjezdovky nejsou plné nezodpovědných lidí a pitomců, ale za to jsou plné dětí. Někdy to také může být jenom blbá náhoda, někdo třeba nezvládne terénní zlom nebo ledovatou plotnu a malér je na světě. „Kdyby se radši strefil do mě!“ vztekáme se. Když vám někdo na sjezdovce porazí dítě, emoce bývají na pochodu. Takže pokud nechcete, aby vaše dítě bylo zavřené doma, nejlepší prevencí je vybavit ho kvalitním vybavením, na kterém v tomto případě nelze šetřit. Levná helma či chránič můžou být v případě kolize dokonce i na škodu. Specialistou v tomhle ohledu je stoprocentně švédská firma POC a její dětská kolekce POCito, která se na problematiku bezpečnosti a prevence úrazů specializuje velice dlouho a každým rokem se snaží být o krok napřed.

V letošní kolekci POCito, která je určena pro děti od čtyř do deseti let, ji můžete nalézt u oblíbené dětské helmy POCito Auric cut SPIN. To je špičková poloskořepinová dětská lyžařská helma vybavená právě novým patentovaným systémem ochrany mozku SPIN. Ochrana rotačního nárazu je nezbytná pro potírání síly podílející se na šikmých dopadech, které jsou běžnou příčinou poranění hlavy. Výstelky SPIN jsou integrovány uvnitř přilby a přidávají další ochrannou vrstvu proti rotacím vytvořeným při nárazu v jakémkoliv směru, což umožňuje pohyb hlavy vzhledem k přilbě a snižuje tak sílu přenášenou do mozku.

POChraňte váš mozek ještě lépe

Jednou z takových novinek je například letošní novinka, technologie POC Spin. Ta je dalším průlomem ve vývoji bezpečnostních prvků použitých u přileb. Jedná se o vlastní patentovanou technologii, která byla několik let testována. Uvnitř výstelek je použitý měkčený polotekutý silikon umožňující v případě nárazu posun vnitřní části výstelky oproti přilbě, čímž se mění úhel dopadu a snižuje se rotační i přímá síla vznikající při nárazu, která se přenáší směrem k mozku. Dalším přínosem je bezesporu i větší pohodlí.

K helmě perfektně sednou lyžařské brýle POCito Retina s rámečkem a páskem v dobře viditelném barevném provedení. Dvojité zorníky Carl Zeiss PC/CP jsou perfektní i do mlhy a horších světelných podmínek, takže vaše dítě bude mít vždy skvělý přehled, co se kolem něj děje.

Dalším nezbytným ochranným prvkem jsou chrániče, jedním z dětských je POCito VPD Spine Vest, lehký dětský chránič páteře integrovaný do pohodlné a praktické vesty, která vždy drží na svém místě a chrání přesně tam, kde má. V tom je lepší volbou, zvláště u dětí, které se mají potřebu neustále vrtět. Lety prověřený materiál VPD nabízí maximální úroveň ochrany při zachování pohodlí a volnosti pohybu, jelikož absorbuje veškeré síly a dokáže se přizpůsobit konkrétnímu tělu.

Všechny produkty kolekce POCito jsou vyvedené v atraktivním a dobře viditelném oranžovém provedení nebo ve vyloženě dívčí výrazné růžové.

Veškeré produkty s detailnějším popisem nejen kolekce POCito naleznete na webových stránkách

www.pocsports.com