Salomon má ve svém portfoliu freeridovou řadu QUEST už několik let. Ta čítá nejen široké lyže pro freeriding, ale i freeridové boty, helmy nebo oblečení. Letos přichystal pro vyznavače lyžování mimo značené tratě hned několik novinek. Řada lyží Quest určených pro allmountain, freeride a backountry čítá hned 9 modelů včetně čtyř variant určených pro něžné pohlaví. Všechny lyže Quest letos disponují novou technologií C/FX. Ta v konstrukci lyží kombinuje přírodní lněná vlákna a karbon. Lněná vlákna mají o 50 % lepší tlumicí vlastnosti než běžně používaná skleněná vlákna, zároveň v kombinaci s karbonem rapidně snižují hmotnost lyží. Top modelem řady je Quest 106, který je se středem 106 mm určen pro všechny vyznavače freeridu a backcountry. Díky své konstrukci se velmi dobře chová nejen v neporušeném panenském sněhu, ale i na tvrdším povrchu.


Nejen pro freeridery je určena nová helma QST Charge s patentovanou technologií EPS 4D, která velmi efektivně ochrání hlavu při případném nárazu. Helma zároveň disponuje aktivním odvětráváním, které v kombinaci s vnitřní vložkou z tkaniny z merina udržuje hlavu v teple, pokud je zima, a naopak chladí, pokud je na jaře příliš teplo. K helmě se ideálně hodí nové brýle Four Seven se zorníky, které se velmi dynamicky přizpůsobují světelným podmínkám nezávisle na nízkých teplotách.

Salomon přichystal pro freeridery i oblečení v podobě kompletu S/Lab QST. Oblečení, které je vyrobeno ze 162g ripstop GORE-TEXu, se díky technologii Motion Fit velmi dobře přizpůsobuje pohybům jezdce nejen při sjezdu, ale i při stoupání. Je designováno přesně na specifické pohyby těla při lyžování, k jeho přednostem pak patří třeba vysoký límec nebo kapuce, kterou lze nasadit a dotáhnout i přes helmu.