Je to velmi typický příklad u dětí z lyžařských rodin. Naučí se rychle, do pěti šesti let dobře lyžovat, pak uvidí někoho na snowboardu a chtějí to také. Jenže pro rodiče, samy jízdy na snowboardu neznalé, je to situace silně nekomfortní, tomu sportu nerozumí, chtějí s dětmi konečně lyžovat a užívat si to, a ne zase trávit čas čekáním, až dítko sjede poprvé kopec. A do toho ta výbava. Nejde v první řadě o peníze, ale co vlastně a kde koupit? Vždyť mu to stejně vydrží jen rok!

Jenže pozor, co děti chtějí – obzvlášť, je-li to sport – mělo by být pro rodiče svaté. Co tedy s takovým dítětem? Dejte mu prkno a šoupněte ho do snowboardové školy. A sami běžte lyžovat. Větší děti od sedmi let už ve škole nějakou hodinu vydrží a nechají rodiče slušně zalyžovat a možná i dojít si na kafe. Za pár dní už budete jezdit zase spolu, vy na lyžích, děti na prkně.

První krok je výbava

A prkno a boty? Už jste možná slyšeli o start-upu SimpleRent. U něj si lze komfortně zapůjčit lyžařské vybavení pro děti i dospělé na celou sezónu. Vybavení si objednáte na jejich webu, a pokud chcete, lyže a vše ostatní vám přivezou až domů. Stejná firma pak nabízí také celosezónní zapůjčení snowboardového vybavení, a to pro všechny věkové kategorie, u kterých je jízda na snowboardu fyziologicky možná. Konkrétně i pro nejmenší děti od 3 do 5 let. Takže když už si objednáváte lyže, vezměte rovnou i snowboard (a třeba taky běžky), ať to je všechno jedním šmahem.

Prkno pod stromeček

Se SimpleRentem dokonce můžete s klidem nadělit snowboard dítěti pod stromeček – na konci sezóny už stejně nebude aktuální, pro další sezónu bude pravděpodobně malý, takže jej s klidem vrátíte a příští rok – pokud dítě bude chtít u snowboardu zůstat – zapůjčíte větší, novější a vhodnější model. Zrovna letos má SimpleRent na skladu jen nové snowboardy, a tak si můžete být jisti, že nadělíte kvalitu.
Celosezónní zápůjčka, nebo sdílení?

Půjčování dětského sportovního vybavení na celou sezónu má celou řadu výhod: vybavení máte stále u sebe, jako by bylo skutečně vaše, můžete kdykoli kamkoli vyrazit. Nemusíte se starat o před- a posezónní servis nebo o skladování. Prkno a boty prostě vrátíte. Vlastně to není typická půjčovna, ale spíš projekt na bázi sdílení: sdílíte dětské snowboardy, které za vás operátor ošetřuje, skladuje a pak dále distribuuje. V případě, že některý zapůjčený kus přestane z nějakého důvodu vyhovovat – například se ukáže, že bota nesedí přesně – zajdete ho jednoduše vyměnit do některé SimpleRent půjčovny, nebo si opět zavoláte kouzelnou dodávku, která přiveze boty jiné.
Nevíte, jaký model?

Nevadí, stačí znát výšku dítěte a velikost jeho nohy. Pokud si objednáte dovoz až domů, pojízdná půjčovna přiveze celou paletu velikostí, z nichž si vyberete po konzultaci s vyškoleným personálem ten pravý.

Zásada 1: seřízené vázání

Stává se, že dítě nemá v ježdění na snowboardu patřičný progres. Problém často tkví ve špatně seřízeném vázání. Princip jízdy na snowboardu je dost jiný než na lyžích a rodiče-lyžaři snowboardingem netknutí ani kolikrát nevědí, jak zvolit tu přední nohu (na lyžích jsou přeci obě stejně). V případě zápůjčky u SimpleRentu to vůbec nemusíte řešit, technik sám zjistí, která noha je u dítěte ta přední, vyladí vázání a správné úhly a vy máte komplet hotovo a můžete jít na kopec. V případě, že dítě u výpůjčky nebude, tedy varianty prkno pod stromeček, vám technik poradí, jak vše zjistit a jak případně vázání přenastavit.

Zásada 2: kvalitní prkno a boty

Další příčinou pomalých pokroků při jízdě je špatný snowboard. Po světě se v různých půjčovnách válí hromady starých tvrdých prken, na kterých se pořádně jezdit vlastně ani nedá. Na to, aby se dítě efektivně naučilo tento nový sport a mělo z jízdy radost, potřebuje prkno moderní, tedy flat prkno s rockerem, lehké a adekvátně měkké. Tvrdé, prohnuté a těžké modely, které drží nohy blízko u sebe, patří nikoli do půjčoven, ale do muzea. A totéž platí i pro boty. SimpleRent půjčuje letos nové snowboardy legendární americké značky Nitro se systémovým vázáním a moderními pohodlnými a hřejivými botami Growboots.

A cena?

Co se týče finanční stránky, SimpleRent i přes své luxusní služby zůstává překvapivě dostupný a jeho ceny konkurují standardním kamenným půjčovnám. Pokud přičtete slevu pro držitele karty IKEA Family, vyjde letos celosezónní půjčení SNB setu (snowboard s vázáním + boty) pro nejmenší ridery mezi 3 a 5 lety na 1 690 Kč. Za 6–12leté děti rodiče zaplatí 1 990 Kč.


Pozor! Nyní rozvoz zdarma!

Po Praze za vámi standardně přijede půjčovna za poplatek 149 Kč, ale pozor: od poloviny října bude měsíc v rámci společné akce se značkou Mercedes Benz rozvážet mobilní půjčovna vybavení klientům zdarma. Přesné datum akce rozvozu zdarma najdete na facebooku SimpleRent nebo na simplerent.cz.
Co je to SimpleRent?

SimpleRent je start-up, který se zaměřuje na sezónní půjčování sportovního vybavení. Vedle lyží, snowboardů a běžek půjčuje v létě dětská kola, takže má potenciál zajistit vše pro rodinné sportovní aktivity po celý rok – pohodlně, kvalitně, a nikoli draze.
Na trhu se objevil loni a vymazal snad všechny negativní jevy, které si s půjčovnami lyží a snowboardů spojujeme: Zrušil čekání ve frontě. Vymazal potřebu někam s dítětem cestovat, a tak zabít celé odpoledne. Zamezuje riziku, že si půjčíte zastaralý nebo poničený model. Nemusíte řešit prodej prkna, lyží nebo kola, když z něj dítě po roce vyroste. Nemusíte ani skládat zálohy.

Více informací najdete na:

www.simplerent.cz