SNOW 106 time vychází 17. listopadu 2017
132 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 106 time najdete 4 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Velikáni pod lupou

Není zřejmě na světě nikdo, kdo by měl lyžařské parametry středisek prozkoumané pečlivěji než Christoph Schrahe. Kartograf, který před pěti lety ukázal, jak moc si některé areály na papíře nafukují délku sjezdovek, zmapoval světovou lyžařskou plochu s typickou německou důsledností. Odpověď na otázku, které středisko je na světě největší, tak má podobu šedesátistránkové studie.
Bílé lži

Severoamerická a evropská střediska se ocitla ve srovnávací hře, v níž se neměří stejným metrem.
Cenový barometr lehce stoupá

Ceny skipasů jsou velmi sledované, o celkových nákladech za lyžařský pobyt však vypovídají stále méně.
Odškodnění po autonehodě: víte, na co máte právo?

Život je někdy nepředvídatelný a při cestě na zimní dovolenou může nastat dopravní nehoda, kterou nezaviníte. Jaké náhrady můžete následně uplatňovat k odškodnění majetkové a nemajetkové újmy?
YC = Lyžařské nebe

Kde na horách tráví svůj čas celebrity typu ski-filmaře Warrena Millera, herce Bena Afflecka, golfisty Phila Mickelsona nebo penzisty Billa Gatese?
Česko: nejdostupnější lyžování

V Česku je nadprůměrné množství aktivních lyžařů, v přepočtu na obyvatele téměř tolik jako v kolébkách lyžování, jimiž jsou Norsko, Rakousko či Švýcarsko. Máme i stovky lyžařských areálů a areálků, a to nejen na horách, díky nimž je u nás lyžování mimořádně dobře dostupné.
Slovensko: sjezdovky i termály dostupné vlakem

Slovensko je hornatá země s více než stovkou lyžařských středisek rozptýlených od severu k jihu a od západu k východu, nicméně pro české lyžaře jsou z hlediska velikosti a dopravní dostupnosti atraktivní prakticky jen ta v Tatrách, Fatrách a v Beskydech.
Rakousko: průkopník a premiant

Kdyby se udělovalo ocenění pro nejctižádostivější lyžařskou zemi světa, muselo by je získat Rakousko. V žádném lyžařském ohledu – od počtu a velikosti středisek přes podíl lyžařů v obyvatelstvu až po prodané skipasy – sice není na prvním místě žebříčku, nikdy ale nechybí na stupních vítězů.
Itálie: v rytmu pohody

Italská lyžařská centra se vyznačují prostornými, terénně zplanýrovanými sjezdovkami, nadto pečlivě upravovanými a zasněžovanými, převahou slunečných dní a ležérně lyžujícími návštěvníky – do Itálie se proto jezdí hlavně za pohodou.
Dolomiti Superski: 10 důvodů pro lyžařskou dovolenou v Dolomitech
Švýcarsko: malá rozmanitá velmoc

Švýcaři jsou jedním ze tří nejlyžařštějších národů a jejich země uprostřed Alp kolébkou zimní dovolené. Ve Švýcarsku se soustředí neuvěřitelná přírodní rozmanitost, mnohá místa jsou doslova světovou turistickou atrakcí. Výhodnější lyžování seženete kdekoliv jinde, zážitky ze Švýcarska ale jinde nepořídíte.
Andermatt stará dáma v novém

Andermatt vyrostl na křižovatce cest v samém nitru hor. Do té doby sotva obyvatelné hory osídlili původní obyvatelé Wallisu, kteří měli své zkušenosti z života v sousedství nejvyššího alpského masivu a uměli budovat zavěšené cesty a zlézat hory.
Francie: unikátní lyžařská rezervace

Nejvíce lyžařů na světě prochází každoročně turnikety francouzských středisek, a Francie je tak nejvýznamnější zimní destinací planety. Jedinečná je ale i v tom, že většina ubytovacích středisek, sestávajících převážně z apartmánových rezidenčních komplexů, je vsazena přímo na sjezdovky. Francie je vlastně jedinečnou rezervací pro lyžaře.
Německo: místa k objevování

Německo má velmi silnou lyžařskou tradici a značné množství středisek, byť především malých jen s lokálním významem.

Polsko: neznámý soused

V Polsku je lyžování čím dál populárnější, přibývá tam tedy aktivních lyžařů a v důsledku i lyžařských středisek.


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 106 time!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!