Pokud začínáte objevovat skialp nebo freeride, je ideální si vybavení, které čítá dlouhou řadu položek, vypůjčit. Takové vybavení minimalizuje riziko, že si pořídíte nevhodnou věc ve chvíli, kdy s freeridem nebo skialpem nemáte dostatek zkušenosti. Jednotlivé části skialpové výbavy totiž nejsou nijak levné.

Půjčovna lavinových batohů

V Boatparku dostanete za rozumnou cenu kromě lyží, bot a stoupacích pásů také hole, haršajsny, ale i kompletní lavinou výbavu: lavinový set a lavinový batoh! Lavinový batoh je sice pouze doplňkovým prostředkem lavinové prevence, statistiky ale ukazují, že v kritických situacích, kdy laviny zasáhne lyžařské družstvo, může rozhodovat o přežití. Batohy nabízené v Boatparku pocházejí od značek Mammut, Ortovox a Pieps, přičemž ten poslední je pro začátečníky extra vhodný, jelikož umožňuje nekonečné množství opakovaných aktivací. Díky tomu si každý může nacvičit použití batohu v bezpečném prostředí natolik, aby na případném bojišti nezaváhal.

Široká nabídka lavinových batohů značky Mammut, Ortovox a Pieps, dostupných v půjčovně Boatpark.

V Boatparku se můžete vybavit dokonce i na náročné skialpinistické přechody nebo ledovcové túry, na které jsou potřeba sedák, mačky nebo cepín. Pro takové akce se zase hodí ty nejlehčí lavinové batohy značek Mammut či Ortovox. Co se lyží týče, vybírat můžete z lehkých lyží s pinovým vázáním spíše pro turistiku, nebo naopak z poctivých freeridových speciálek s masivnějším stoupacím vázáním.

Půjčovna všeho

V Boatparku ale pořídíte nejenom skialpové a freeridové lyže, ale vybavením zajistíte celou rodinu a všemožné zimní aktivity. V Boatparku si můžete půjčit pro běžecké lyžování, ať už klasické či skate. Podobně se můžete kompletně vybavit na snowboard nebo na sněžnice. Samozřejmě si lze zapůjčit výbavu na sjezdovky, kde pestrost možností rozšiřují například big footy – krátké lyže určené pro zábavu, ale i pro učení začátečníků nebo na extrémní carving. U sjezdových lyží si můžete navíc zvolit kategorii – špičkové lyže (kategorie extra), nebo levnější (ekonom). Samozřejmě mimořádně početná je nabídka lyží pro juniory.

7 dní v týdnu

Zajít do Boatparku vypůjčit si zimní vybavení můžete každý všední den do 19:30, o víkendech do 18:00. Před tím si můžete vybrat on-line na webu půjčovny.

Více o službách centra Boatpark včetně e-shopu najdete na www.boatpark.cz.