Na trhu se momentálně setkáváme s třemi technologickými řešeními vyhřívání lyžařské obuvi. Nejstarším a zároveň nejrozšířenějším jsou vyhřívané stélky, kterým v poslední době konkurují vyhřívané ponožky. Tím posledním jsou vyhřívané vnitřní botičky.

Elegantní řešení, u kterého odpadá každodenní instalace napájecích baterií nebo nepohodlné vedení kabelů vyhřívaných stélek, reprezentuje i systém Thermic v lyžařských botách americké značky K2. V její nabídce najdeme letos hned čtyři modely s vyhřívanou botičkou, v níž je zároveň integrována napájecí baterie i systém regulace teploty. Dobíjení baterií probíhá obdobně jako u telefonu pomocí kabelu s koncovkou micro USB, vstup pro ni je umístěn na horním okraji vnitřní botičky nad skeletem, stejně jako velmi intuitivní ovladač teploty. Lithium-iontové baterie vydrží vnitřní botičky vyhřívat až 19 hodin a nastavit lze až tři úrovně vyhřívání.

Vyhřívané botičky Thermic najdeme v nejvyšších modelech Spyne 120 a dámských Spyre 100 určených pro výkonnostní lyžování na sjezdovkách, a dále v allmountainových B.F.C. 100 a dámské verzi B.F.C. 90. Všechny boty se systémem vyhřívání Thermic jsou v kolekci K2 označeny jako Heat.