Salomon X-Max 12 se na trhu objevil už loni jako vylepšená varianta modelu X-Max, který odstartoval éru této modelové řady. Pro letošní rok se dočkal jen jemných konstrukčních zásahů a drží místo lídra kategorie, která dnes obsahuje čtyři pánské modely – od rekreačně zaměřených X 6 a X 8 až po sportovní X 10 a X 12 – a obdobné čtyři dámské s W na začátku.


Salomon X-Max 12 jsou určené pro dobré rekreační a sportovní lyžaře, kteří chtějí trávit celé dny primárně na sjezdovce. Vyrábějí se v délkách 155 až 175 cm vždy po pěti centimetrech, tomu odpovídají i konstrukční rádiusy, které pokrývají široké spektrum od 12 do 17 metrů. Samozřejmě i další parametry (střed 73 mm) řadí X-Maxy mezi celodenní univerzálky někde na pomezí sportovních obřaček a allmountainů. Poskytnou dobrou stabilitu, stále dostatečně rychlé přehranění pro dravější jízdu, ale poradí si i s těžším terénem nebo odpoledním rozježděným sněhem. U modelu X12 je sportovní charakter nejvýraznější, standardní celodřevěná konstrukce je totiž podpořena titanalem a karbonovými výztuhami v rámci technologie Powerframe Ti, která má za úkol přenášet síly od lyžaře rychle a přesně, zároveň snižuje agresivitu špičky, a lyže je tolerantnější. To podporuje i Carve Rocker ve špičce a obdobný prvek v patě – Early Rise Tail, který umožňuje vypustit oblouk dříve a snáz a zároveň zlepšuje chování lyží v rozdílných podmínkách v průběhu celého dne.


Salomon X-Max X 12 jsou skutečné univerzálky v tom nejlepším slova smyslu: umí krátké i delší oblouky, nižší i vyšší rychlost, ranní i odpolední trať, pohodový, ale i sportovní režim, který uspokojí i hodně ambiciózní lyžaře.


www.salomon.com