POC SPIN

POC Spin je důležitým průlomem ve vývoji bezpečnostních prvků použitých u přileb. Jedná se o vlastní patentovanou technologii, která byla několik let testována. Uvnitř výstelek je použitý měkčený polotekutý silikon umožňující v případě nárazu posun vnitřní části výstelky oproti přilbě, čímž se mění úhel dopadu a snižuje se rotační i přímá síla vznikající při nárazu, která se přenáší směrem k mozku. Dalším přínosem je bezesporu i větší pohodlí.

Materiál VPD

Samozřejmostí je zmínit materiál VPD, který patří dlouhodobě mezi nejosvědčenější ochranný prvek u mnoha produktů. VPD materiál si zachovává vysokou absorpční úroveň i při vícenásobných dopadech. To je velmi důležitá vlastnost, protože jsme přesvědčeni, že jakákoliv ochrana bude muset absorbovat řadu dopadů nejen v průběhu jedné sezóny, ale během celého svého života. Materiál VPD absorbuje sílu nárazu a rozloží ji do celého objemu.

POC Clarity

Letos přináší POC ještě novou generaci zorníků Clarity, které přináší maximální vykreslování detailů na svahu. Ta vznikla díky spolupráci vrcholných atletů s výrobcem optiky firmou Zeiss. Clarity specificky pohlcuje určité vlnové délky barevného spektra a zvyšuje propustnost pro jiné, dle podmínek, na něž je zorník navržen. Výsledkem je maximální zvýšení kontrastu, ostřejší vidění a tím pádem i větší bezpečnost díky nijak neomezovanému vidění, a to jak pro závodníky, tak pro pohodlné celodenní lyžování.

Bezpečnost na prvním místě

Švédská společnost POC byla vždy postavena na silné misi, udělat vše pro ochranu života a snížit tak následky nehod při sportech, kde dochází k pádům a nebezpečným situacím. A proto se snaží nastavovat nové standardy v podobě patentovaných technických řešení v konstrukci, v kombinaci materiálů a perfektního zpracování.

Více informací o technologiích a jednotlivých produktech POC naleznete na:

www.pocsports.com