Před cestou na hory bychom měli dodržet několik zásad. Mezi ty základní patří servis lyží. Špatný stav vybavení je totiž příčinou každé třetí nehody na svahu. Během nakládání věcí do auta je důležité dbát na umístění lyží. Například v Rakousku je zakázáno vybavení převážet uvnitř vozu kvůli bezpečnosti v případě autonehody. Odborníci z horské služby apelují na všechny lyžaře, aby při lyžování používali helmu. V některých zemích je její používání dokonce povinné. Velmi důležité je i cestovní pojištění, protože lékařská péče v zahraničí je výrazně dražší než u nás a Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC kartu, lze uplatnit pouze ve státem provozovaných zařízeních. Většina klinik v horských oblastech je ale soukromá.

Kvalita služeb je základ

Při sjednávání cestovního pojištění lidé hledí zejména na výši limitů. To je ale základní chyba. Limity samozřejmě musí mít nějakou minimální výši - u léčebných výloh na hory by měla odpovídat dvěma milionům korun. Stejně je to v případě limitů pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Klíčovým parametrem je tedy kvalita asistenčních služeb, které zajistí nutnou pomoc v případě komplikací. ERV Evropská pojišťovna má vlastní asistenční službu, která je řízena přímo ze sídla pojišťovny v Praze. Více než stočlenný tým je klientům k dispozici non-stop v osmi jazycích. K zajištění té nejvyšší kvality dále provozuje celosvětovou sít Euro-Center, které se o klienty starají v místě pobytu.

Co dělat v případě potíží?

Potíže je nejvhodnější řešit ihned po jejich vzniku s asistenční službou. Tým specialistů okamžitě poradí, zajistí nejvhodnější postup řešení celé situace a dohlédne na celkový průběh případu. Vážnější případy řeší supervizoři ve spolupráci s lékaři a transportním týmem. V případě potřeby asistenční služba zajistí překladatele, sledování zdravotního stavu českým lékařem, či platební garanci. Pro maximální bezpečnost a možnost okamžitého kontaktování asistenční služby, spustila ERV Evropská mobilní aplikaci „Moje Evropská“, díky které se s asistenčním centrem spojíte stisknutím jediného tlačítka.

ERV Evropská pojišťovna, a. s.

www.ERVpojistovna.cz