Pieps je výrobcem kompletního vybavení pro pohyb v lavinovém terénu. Kromě lavinových vyhledávačů (obecný slangový název pro lavinové vyhledávače je „pípák“), lavinových sond a sněhových lopat patří do jejího portfolia také elektricky plněné lavinové batohy Pieps JetForce. Už se stalo tradicí, že pro ty, kteří si koupí lavinový vyhledávač nebo lavinový batoh Pieps, je přípravena řada bezplatných jednodenních lavinových kurzů.
NOVINKY PIEPS

  • lavinové vyhledávače Pieps Micro také v nových barvách - modrá a červená
  • Pieps Micro má nyní novou verzi software, který si mohou majitelé aktualizovat sami přes aplikaci v Androidu nebo iPhone
  • aktualizace lavinových batohů Pieps JetForce - k tomu je potřeba navštívit servisní středisko
  • nová řada batohů Pieps Track a Summit, které nahrazují oblíbené batohy Pieps Plecotus a Myotis.
  • nové lopaty Pieps C660 a C720 jsou dostupné v barvách Pieps Micro, tj. také v modré a červenéPokud máte o některý z těchto kurzů zájem, vepiště do poznámky sériové číslo vašeho lavinového vyhledávače nebo lavinového batohu, číslo daňového dokladu a název obchodu, kde byl vyhledávač nebo lavinový batoh zakoupen.

Každého termínu kurzu se může zúčastnit maximálně 15 účastníků. Dva krkonošské kurzy na Výrovce jsou na začátku února už plné. Kurz je veden horským vůdcem UIAGM, nebo členem HZS ČR. Pro účast na kurzu je nutná kompletní lavinová výbava – lavinový vyhledávač, lavinová sonda a sněhová lopata.

Pieps lavinové kurzy 2018

17. 2. 2018 Beskydy – Vsacký Cáb
24. 2. 2018 Jeseníky – Ovčárna
3. 2. 2018 Krkonoše – Výrovka OBSAZENO
4. 2. 2018 Krkonoše – Výrovka OBSAZENO
10. 3. 2018 Nízké Tatry – Jasná- OBSAZENO
24. 2. 2018 Nízké Tatry – Jasná OBSAZENO
25. 2. 2018 Nízké Tatry – Jasná OBSAZENO
??. ?? 2018 Nízké Tatry – Jasná –řeší se termínRegistrace na Pieps kurzy lavinové záchrany
PIEPS ART BASIC

Pomocí aplikace PIEPS pro mobilní telefony je možné změnit přistroj MICRO v dálkově ovládaný lavinový vysílač. Použití 4 přístrojů najednou umožňuje vytvářet až 72 různých modelovýchsituací pro nácvik lavinové záchrany bez potřebyvykopá­vání/zakopává­ní a přemisťování přístrojů. Aplikace PIEPS v mobilním telefonu funguje jako dálkové ovládání, navíc máte k dispozici stopky upravené pro nácvik vyhledávání s přesným zaznamenáním jednotlivých nálezů. Aplikace mimo to nabízí několik scénářů nácviku lavinové záchrany pro různě pokročilé uživatele.