SNOW 108 time vychází 25. ledna 2018
174 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 108 time najdete 4 skipasy zdarma a vstupenku do aquaparku:


Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:


Regulace závodních lyží: vpřed do minulosti

Pětiletka mužských obřaček 195 cm/35 m, jež měly snížit zdravotní problémy svých uživatelů a oddělit zrno od plev, tedy ukázat, kdo s nimi opravdu zvládne zatáčet, skončila dost neslavně. Zatímco parametry všeho ostatního platí i nadále, právě ta nejspornější norma, okolo níž panovalo při zavádění značné dusno, se nominálně vrací k takřka předchozímu stavu. Bylo tedy celé trápení zbytečné? Nebo spíš patřilo k vývoji? Co si o regulacích vůbec myslet?
Neměň nic moc rychle! Hannes Strolz – pokračovatel slavného botařského rodu

Již téměř 100 let se rodinná firma z Lechu věnuje individuální výrobě lyžařských bot. Hannes Strolz na práci svého otce a dědy navázal před 27 lety.
Žáci, lyže a státní peníze aneb jak podporují školní lyžování v zahraničí?

V prvním vydání letošní zimy jsme slibovali, že přineseme přehled o tom, jak se ke školním kurzům staví někteří naši sousedé. A z jejich přístupu je zřejmé, že v podpoře lyžování a cestovního ruchu obecně shledávají dlouhodobý význam.
Olympijské příběhy - Aleš Valenta: Zlatý skok, který posunul hranice akrobatického lyžování

Salt Lake City, olympijské hry, rok 2002. Byl to ohromný risk. Svou tajnou roky připravovanou zbraň si akrobatický lyžař Aleš Valenta schoval až na druhé kolo olympijského finále. Neskočil ji nikdy před tím a ani už nikdy potom. Rodák ze Šumperka trojným saltem s pěti vruty vyrazil dech celému sportovnímu světu a postaral se o jediné zlato české výpravy na hrách ve Spojených státech.
Na Olympijské hry do Pchjongčchangu míří několik českých alpských lyžařů

Nominační kritéria na Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu jsou postavená jak na aktuální výkonnosti, tak – v případě výsledků ve Světovém poháru – na dlouhodobější výkonnosti. Body z této nejprestižnější soutěže se pro nominaci započítávají už od loňské sezóny.
Pohádka na Sibiři

Už je to dva roky, co slavná produkce freeridových filmů Sherpas Cinema přišla se snímkem The Great Siberian Traverse. Ten pojednává o jízdě tří freeriderů Transsibiřskou magistrálou z Vladivostoku do Moskvy. Cestou se aktéři zastavují na třech místech a užívají si neskutečné prašanové orgie. Zvlášť mě zaujala pasáž v lyžařském středisku Sheregesh, kde zrovna panuje naprostý kalamitní stav kvůli přívalům sněhu. Zde si partička Amíků střihne úžasné poježdění v pásmu lesa. Padá jim den co den další metr nového sněhu a jezdí přes pillows velké jak baráky. Zkrátka představují divákovi Sibiř, o jaké jsem do té doby neměl ani tušení. Tehdy jsem však zhlédl film a nechal myšlenku na návštěvu Sibiře na neurčito. Přeci jen je to Sibiř! Je tam určitě zima jak v Rusku. A je to Rusko…
Závodní skialpinismus v ČR

Lidský pud srovnávat se s ostatními a snažit se být lepší je vlastní všem národům moderní civilizace a ovlivňuje vývoj všech sportů. Tedy i těch, které můžeme mít spojeny spíš s relaxací, případně překonáváním sebe sama a přírodních živlů než se soutěžením mezi rivaly. A i skialpinismus má svou závodní podobu, která ho spoluvyvíjí a posouvá dál. V České republice probíhá každosezónně množství závodů na několika úrovních. Jak vypadá profesionální závodní skialpinismus a závody Českého poháru? A jak se na závody dostat jako „hobík“?
Vzhůru na lyže

Čím dál víc lyžařů se po sjezdovkách nepohybuje jen směrem dolů – což může vyústit v závažný problém.
Solná komora: nejbližší, přesto trochu neobjevená

Vůbec nejbližší alpskou oblastí od jižních hranic Čech je hornorakouská Solná komora – pod sjezdovkou můžete být už za hodinu a půl. Zdaleka ne všechny její lyžařské areály jsou přitom notoricky známé.
Monte Bondone: trentský špičák

Malé rodinné středisko s typicky italským geniem loci, ubytováním na sjezdovce a lákavými cenami obývá jeden z nejpanoramatič­tějších vrcholů Trentina Monte Bondone, který se tyčí přímo nad jeho hlavním městem Trentem.
Švýcarský Haldigrat - nejpodivnější lyžařské středisko na světě

Švýcarsko je od hlavy k patě plné hor a lyžařských vleků. Ať už cestujete ze severu na jih, z východu na západ nebo jakýmkoliv jiným směrem, nikdy nejste daleko od místa lyžařského dění.
Předejít vyhoření

Horská střediska přichází s kreativními způsoby stimulace zaměstnanců v prevenci před chronickým pracovním stresem, neodvratně ústícím ve frustraci a apatii.
Loga skiareálů

I tuzemské skiresorty by si zasloužily kvalitní, originální a funkční korporátní design. Takový, který by jim pomohl oslovit širší – i tu náročnou – veřejnost, aby posoudila návštěvu.
Chytré rolby 2018

Digitální mapování a poziční sledování na bázi GPS umožňuje dostat sněhový management skiareálů na novou úroveň.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 108!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!"":