Řada S-Lab X Alp představuje zejména nové skitouringové boty a lyže, ale najdeme v ní i další výrobky specifické právě pro výkonnostní skialpinismus. Celou řadu X Alp testovali a vyvíjeli ti nejlepší skialpinisté a lezci na světě. Tony Lamiche a Alex Pittin sjeli v prototypech bot X Alp obávanou stěnu La Nan Blanc v Chamonix, která má v celé historii na kontě pouze tři sjezdy. Lezkyně a extrémní lyžařka vylezla a sjela ve stejných botách Matterhorn, Kilian Jornet v modelu S-Lab X alp úspěšně absolvoval svoji misi na Everestu a lyže S-Lab X Alp otestoval na mnoha alpských velikánech.

Boty S-Lab X Alp patří s 1 150 g mezi nejlehčí na světě. Unikátní jsou především karbonovým komínem, který umožňuje i pohyb do stran (v rozsahu 23 stupňů směrem ven a 12 stupňů dovnitř), poskytuje tak mnohem lepší pohyblivost při dlouhých traverzech a technických výstupech na lyžích, nebo i bez nich.

Oblečení S-Lab X Alp 3L disponuje unikátní konstrukcí Motion Fit 360, která umožňuje všechny specifické pohyby těla spojené se skitouringem. Prodyšnost i nepromokavost zajišťuje třívrstvá membrána Pertex ve spolupráci s unikátním systémem Flowtech, který má na starosti odvětrání bundy i kalhot.

Lyže S-Lab X Alp jsou určeny pro výkonnostní skitouring, rychlé výstupy a bezpečné sjezdy. Lyže váží pouhých 980 g, díky ultra lehkému jádru vyrobenému z tropického dřeva karuba, které je vyztuženo karbonovými, sklolaminátovými a lněnými vlákny, a díky odlehčené TPU koroydové špičce. Pro vázání jsou připraveny titanové inserty a celá střední část lyží pod botou je vyztužena, aby lépe odolávala větší torzní zátěži. S 80 mm na středu jsou lyže určeny pro sjezdy i v hlubším sněhu a rozbitém terénu.