Nové úzké Wayback 74 jsou určeny zejména pro vícedenní túry „od chaty k chatě“ bez nutnosti náročných sjezdů v hlubokém sněhu. O tom svědčí nejen šířka, ale i hmotnost pouhých 1 100 g.


Wayback 74


Druhý nejužší model Wayback 82 je naopak určen pro zkušené alpinisty, kteří sice počítají gramy, ale neodpustí si ani dlouhé a strmé sjezdy. Disponují zajímavým jádrem z balsy vyztuženým lněnými vlákny a hmotností 1 085 g.


Wayback 82


Největším univerzálem v kolekci je středně široký Wayback 88. S osvědčenou konstrukcí balsy a lněných vláken je určen na všechny typy povrchů od nepříjemných nafoukaných sněhových ploten až po jarní firny. Přitom s hmotností 1 275 g patří stále mezi velmi lehké lyže.


Wayback 88


Mezi novinky patří dva nejširší modely Wayback 96 a 104. Užší Wayback 96 je nazýván jako „do-it-all“. Od večerních vycházek se psem až po sjezdy velmi technických kuloárů. Zdařile kombinuje jádro z lehké paulownie a tuhého javoru, díky středu 96 mm už nemá limit ani v hodně hlubokém sněhu.


Wayback 96


Stejné jádro má i nejširší Wayback 104, který je jasně určen pro túry s hlubokým sněhem. Kombinuje velmi příznivou hmotnost 1 650 g s šířkou 104 mm pod botou, která už vytváří víc než dostatečnou platformu pro rychlé lyžování v prašanu.


Wayback 104


K2 nezapomíná ani na ženy skialpinistky, kterých kvapně přibývá. Pro ně jsou určeny modely Talkback s šířkami 82, 88 a 96, jež konstrukčně kopírují řadu Wayback. Z výše uvedených modelů si vybere skutečně každý, od skitouringového začátečníka až po vyznavače sjezdů prudkých svahů.