Je to už vlastně tradice, že se poslední únorový pátek sjedou milovníci dlouhých lyží a kombinéz, ale i všichni ti, kteří máji rádi lyžařské výzvy, na Monínec, aby zde strávili páteční večer sportem, soutěžením a zábavou. Sporten Dark SNOW Monínec je závod, který nemá v Česku obdoby: Je to jediný sjezd pro veřejnost a jede se v noci za umělého osvětlení. Už samo to zaručuje jedinečný zážitek. Odehrává se na Monínci, což umožňuje zejména Středočechům a Pražanům udělat si v pátek večerní lyžařský výlet, ti co bydlí dále, mohou na Monínci samozřejmě přespat a využít svou výhru – každý z účastníků totiž získá jednodenní skipas – třeba hned následující sobotu.

Kdo závod zvládne?

Monínec není vybrán náhodou – je to dlouhý rodinný kopec, který se na závodní promění až při splnění dvou podmínek: musí na něm být volno a branky nesmí být moc blízko u sebe, aby se lyžaři trochu rozjeli. Trať ale zvládne každý průměrný lyžař – z nejhoršího si někde trochu víc přibrzdí. A jak se jezdí rychle? Nejrychlejší lyžaři dosahovali v minulých ročnících průměrnou rychlost kolem 80 km/h, mnozí ale jeli výrazně pomaleji. Závodit jezdí jak ambiciózní lyžaři se závodními zkušenostmi, tak třeba smělá děvčata, které chtějí jen okusit tu specifickou atmosféru a užít si příjemný večer.

Se šampaňským do vířivky

Děvčata, přesně alespoň jedno děvče, jsou také nezbytná pro utvoření týmu, který se skládá ze tří závodníků s tím, že v něm musí být zástupci obou pohlaví (tedy buď žena + muž + muž, nebo žena + žena + muž). Ani v týmech nemusí být hlavní cíl vyhrát, ale zejména se zúčastnit. O to víc, že i tým nejpomalejších lyžařů může vyhrát speciální cenu, a to privátní pobyt ve wellness v moníneckém hotelu. Výhra se totiž vybere losem. A šampaňské je v ceně!

Ceny a novinky

Opět každý účastník získá automaticky jednodenní skipas zdarma na Monínec (čímž se zhodnotí investice do startovného), ale i možnost vyhrát některou z mnoha cen. Tradičně se bude bojovat o lyže Sporten a další hodnotné ceny. Letos nás také čeká novinka – pojede se v osvětlených branách. Na každé brance bude led svítilna, aby je závodníci nemuseli ve tmě hledat a také aby se zdůraznil noční lyžařský prožitek.

Hlaste se brzy!

Pozor – jako vždy získává nejnižší startovní číslo ten, kdo se jako první přihlásí! Pokud chcete startovat mezi prvními, a tím si zajistit netknutou trať, nastavte si alarm na 1. února 10:00 hodin. V tu chvíli se spustí přihlašovací formulář (najdete ho zde).Kdy: pátek, 23. února 2018

Kde: ve skiareálu Monínec

Pro koho: pro všechny, kdo mají rádi lyžování a jeho výzvy


Vše o závodu najdete zde.