Prkna Endless by se dala popsat třemi slovy – rychlá, spolehlivá, bezpečná. Byla by ale škoda je nespecifikovat o trochu více. Přece jen je trenéři Evy Samkové vyvíjeli téměř deset let. Výsledek stojí za to. Znalosti všech snowboardcrossových a freestylových značek se potkávají v jednom – dokonalém snowboardu Endless.

Kvalitní materiály zaručují jedinečný požitek z jízdy

Grafitová skluznice ISO 1000, dřevěné jádro, carbonová vrstva. To je jen výběr z toho, co snowboardy Endless nabízí – ty nejlepší materiály. Carbon tlumí vibrace a zpevňuje konstrukci, dřevěné jádro tvoří topol, který zaručuje velmi vysokou kvalitu; grafitová skluznice je zase vůbec nejrychlejší a nejtvrdší.

Nejvyšší řada prken Carbon je uzpůsobena pro rychlou jízdu. A co potěší každého snowboarďáka – snowboardy Endless vás nebrzdí na rovinkách. Rozlučte se s neustálým vyzouváním a nazouváním a překonejte dlouhé rovné úseky jako profík. Díky jemné lineární struktuře vede snowboard mnohem lépe na rovinkách a odvádí vodu mimo skluznici, aby nepřilnula k povrchu. Užší patka s menším prohnutím vás nebrzdí při jízdě.

Za pozornost stojí i postavení nohou v zadní části snowboardu (tzv. backstance) – oproti klasickému postavení na středu pomáhá k lepší ovladatelnosti a mnohem větší jistotě při jízdě. Závodníkům určitě udělá radost bílá barva prken. Ta totiž odráží sluneční paprsky – snowboard se díky tomu tolik nezahřívá a lépe si podrží vosk.

Prkna Endless se vyznačují dvojitým zvednutím špičky. Znamená to, že se snowboard začíná pozvolně zvedat do špičky o něco dříve, než je běžné. Mnohem snadněji tak překonáte nerovnosti. Při prudké překážce v cestě se snowboard dříve přizpůsobí nájezdu. Nemusíte se tak bát, že byste se zapíchli do překážky. Naopak ji hravě přejedete a nezlomíte snowboard ani sebe.

Pro klasiku, freeride a snowboardcross

Nemusíte být zrovna olympionici, abyste si užili jízdu na prvotřídních prknech. Snowboardy Endless se hodí nejen pro klasické ježdění po sjezdovce, ale také pro freeride a snowboardcross. Vyrábí se ručně v České republice a na jejich výrobu se používají převážně české materiály. Kromě špičkové kvality a poctivé ruční práce vás potěší také dokonalý design a složení z těch nejlepších materiálů na trhu.

Překonejte spolu i ty nejhorší podmínky

Jestli už jste někdy sjížděli svah, když byla ledovka, možná jste v sobě našli i víru v boha. Zdolat kopec pokrytý ledem se zdá jako nemožné, zvlášť na snowboardu, kterému zrovna dvakrát nevěříte. S prknem Endless můžete být v klidu, jeho velkou předností je totiž absolutní spolehlivost.

Umožní vám snadnou jízdu po hraně a bezproblémové sjíždění na ledu. Díky tomu, že snowboard Endless má delší rádius (16m při délce prkna 168 cm), ho udržíte na hraně i ve větších rychlostech. Při zatáčení v takové rychlosti prkno lépe drží a neroztřese se.

Jak jsou snowboardy Endless připraveny

Hrany jsou zbroušené na 88 stupňů ze strany a −1 stupeň zespodu (tzv. podbrus) nebo dle vaší volby. Ostřejší hrana lépe drží na ledové sjezdovce a snadno na ní uděláte oblouk. Ostré zbroušení hran a správný podbrus (díky jejich kvalitě) eliminuje možnost zakousnutí hrany a nepříjemného pádu. Snowboardy dodáme také s lineární jemnou strukturou (malé 0,3 mm jemné vrypy na skluznici). Jak už jsme zmínili, snadno tak díky ní překonáte rovinky bez nutnosti se vyzouvat. Při jízdě z kopce po ploše prkna a při nájezdu na skoky či přejíždění překážek pak díky nastrukturované skluznici a vhodnému podbrusu hran zažijete něco, na co jste dosud nebyli zvyklí – absolutní pocit stability a lehkosti.

Snowboardy Endless můžete zakoupit na prodejně CZ SKI nebo v našem e-shopu. Vždy vám ale doporučujeme výběr předem konzultovat s odbornými prodejci. Prkna Endless si u nás také můžete půjčit anebo rovnou vyzkoušet.

Na prknech Endless jezdí jen ti nejlepší

Reprezentanti na Evropském poháru, celá česká juniorská reprezentace ve snowboardcrossu, snowboardisté ve Švýcarsku, Francii, Maďarsku, Holandsku a Bělorusku. Ti všichni jezdí na snowboardech Endless a nemohou si je vynachválit. Snowboardcrossařka Eva Samková na jednom ze speciálů Endless několikrát vyhrála mistrovství světa juniorů, a dokonce i závod Světového poháru.

Vyzkoušejte si prkna Endless na vlastní nohy

Nechcete objednávat prkno v pytli? Vyzkoušejte si, jak se vám na něm bude jezdit, v testovacím centru CZ SKI anebo na snowboardcrossovém kempu na Lipně od 25. února do 4. března.
A pokud se chystáte v průběhu XXIII. zimních olympijských her v Koreji na návštěvu Olympijského festivalu v Ostravě nebo v Brně, snowboardy Endless budeme půjčovat i tam.


www.czski.cz/…s-snowboards
CZ SKI – kdo jsme a co děláme

Už několik let si od nás můžete koupit kvalitní sportovní vybavení do zimy anebo využít služby našeho servisu. Všechno děláme na 100 %, i proto náš servisní tým absolvoval školení prvotřídního lektora a hlavního servismana Evy Samkové – Jeana Phillipa Trottiera.
Jsme také hrdými partnery českého snowboardcrossového týmu, jehož členem je i olympijská vítězka Eva Samková. Pro SBX tým jsme zároveň výhradním dodavatelem snowboardů Endless.
Jsme rádi, že s námi spolupracuje několik významných osobností. Například trenér Evy Samkové Marek Jelínek, který si cení našeho profesionálního přístupu a služeb na nejvyšší úrovni i pro vrcholový sport. P aralympionik a reprezentant v lyžování Petr Drahoš si zase pochvaluje dokonale namazané lyže ze servisu CZ SKI. V servisu máme moderní přístroj Montana Race Waxer s kontrolou teploty skluznice a nabízíme závodní strukturu broušení hran i individuální volbu podbrusu a úhlu hran.

CZ SKI
Nákladové nádraží Žižkov (sklad podej A, B)
Jana Želivského 2200/2, 130 00, Praha 3

Otevírací doba: Po–So 8.00–19.00, Ne 14.00–19.00

www.czski.cz


CZ SKI – jediný distributor snowboardů Endless

Snowboardy Endless se pyšní prvotřídní kvalitou, poctivou ruční prací a špičkovým originálním designem. My se zase pyšníme tím, že jsme jediným distributorem těchto jedinečných snowboardů. Jako výhradní partner a dodavatel snowboardů Endless spolupracujeme i s českým snowboardcrossovým týmem.