Top lyžařské středisko Jasná v Nízkých Tatrách se po 32 letech vrátilo na mapu světového lyžování. Světový pohár žen organizován v březnu 2016 přilákal na Chopok špičkové lyžařské ženské esa a vytvořil nezapomenutelnou atmosféru výjimečné světové akce. Poselstvu Světového poháru v Jasné - Ski the future, předcházela výrazná modernizace skiareálu, která začala před 10 lety. Jasná se díky masívním investicím do infrastruktury – výstavby nových kabinkových lanovek, rozšíření sjezdovek, budování zasněžovaní, vytvoření lyžařských škol a trendových sportovních obchodů, stala nejlepším a největším lyžařským areálem na Slovensku. Po obrovském úspěchu Světového poháru středisko znova inovovalo a loňskou sezónu přišlo s významnou novinkou. Nejvíce lyžován slovenský kopec Chopok a jeho lanovkovou mozaiku doplnila nová 15místná kabinková lanovka na jeho jižní straně. Slovenské hory se vyplatí navštívit nejenom kvůli dovolené v překrásné přírodě a odpočinku v termálních vodách liptovských aquaparků, ale zejména pro perfektní lyžování ve středisku – Jasná Nízké Tatry.

Skiareál Jasná je podmanivým lyžařským rájem, který nabízí 50 km sjezdových tratí různé náročnosti. Sjezdovky a služby v TOP středisku Jasná jsou ověnčeny mezinárodní známkou nejvyšší kvality. Lyžaři si můžou užít dokonalost v podobě jízdy po čerstvém manšestru, ale i horskou krajinu a kouzlo jedinečné pohádkové zimy. Ski in ski out nejvýše položený Hotel Rotunda (2 004 m n. m.) nabízí pokoje s vyšším anebo nižším standardem a snídani, s výhledem do zasněžených dolin, na panorama majestátních Vysokých Tater, nebo malebný región Horehroní. Jasná je střediskem, které udává trend a zároveň je dokonalým místem pro individualisty, freeridery a rodiny s dětmi. O zábavu je postaráno i večer, do tanečného víru známého hudebního klubu Happy End vtáhnou milovníky zábavy nejlepší DJ. Podrobné informace jsou na www.jasna.sk a na www.gotatry.sk.

S GOPASSOM se v radě nečeká

Tatranský skipas si lyžaři rezervují pohodlně z domova přes e-shop www.gopass.sk. Stačí si len klinknout a vybrat produkt lyžovačky, výletu lanovkami, vstupu do aquaparků anebo lyžařskou školu, nebo doplňkové sportovní potřeby. Prostřednictvím GOPASS konta získávají uživatelé věrnostního programu výhodnější skipasy, ale hlavně nečekají na skipas v radě u pokladen.

Jasná Nízké Tatry:

 • Top středisko Jasná Nízké Tatry s 5 oceněními mezinárodní kvality
 • 50 km sjezdovek
 • 28 vleků a lanovek z toho nejmodernější: Funitel, Twinliner a 15místná gondola
 • 100 km běžeckých tratí na Liptově
 • GOPASS e-shop
 • 14 gastro provozoven, včetně aprés-ski a restaurací
 • 11 sportovních obchodů
 • 12 půjčoven lyží se servisem a profesionální starostlivostí v lyžařské škole
 • díky technickému zasněžování garance sněhu 5 měsíců ročně
 • možnost nočního lyžování, sáňkování a snowtubing
 • skibus a aqua-skibus – regionální doprava
 • pobytové ski balíky se slevami na skipasy
 • vícedenní skipasy umožňují nevyužitý den vyměnit na koupání se v termálních aquaparcích

Kde sa ubytovat v Nízkých Tatrách? Výjimečnou polohu přímo pod lyžařskými svahy má Hotel Grand Jasná**** a nový Hotel Pošta****, unikátní atmosféru poskytuje Hotel Tři Studničky**** v Demänovské Dolině. Luxus nabízí Chalety de Luxe v Jasné. Tradiční ubytování je možné v apartmánech a chatkách Holiday Village Tatralandia anebo v Hotelu Srdiečko.

Kde e dobře najíst? Rotunda Restaurant s nejvýše položeným rumovým barem vás překvapí netradičně servírovanými specialitami pod vrcholem Chopku. Kulinářsky zážitek slibuje i restaurace Von Roll v nadmořské výšce 1 670 m n. m., kde se vyváží přímo ratrakem.

Kam za teplem i v zimě? Léto v zimě - léto v každém počasí! Piďte do největšího vodního světa - Aquaparku Tatralandia, který vás pohltí tropickým klimatem a překvapí dokonce i mořskou vodou. Umělé vlnobití a wellnes & spa rituály si můžete užít v sousedním vodním parku Bešeňová.

www.jasna.sk

www.gotatry.sk.