A mezi závodníky najdeme jeden talent vedle druhého. Když se rozplynula ranní mlha, vystoupali účastníci na 2 504 m vysoký vrchol, aby se z něj po jednom spouštěli a kreslili do sněhu své spektakulární lajny. Resort je pověstný technicky obtížnými liniemi v hravém terénu při dostatku hlubokého sněhu a v takových podmínkách byly jízdy divácky velmi poutavé.


Nejlepší momenty z FWT18: BC - SKI muži.

Hlavní závody proběhly 3. a 5. února. Téměř ideální podmínky, přes 300 m převýšení a průměrný sklon svahu 44° byl řádnou výzvou pro mužské i ženské kategorie, lyže a SNB.


Nejlepší momenty z FWT18: BC - SNB muži.

SKI muži: Fenomenální lajnu nakreslila vycházející kanadská hvězda Logan Pehota. Pro skok 360° si vybral největší drop na trati a provedl jej tak, že od poroty získal 98/100 bodů - vysloužil si tak jedno z nejvyšších hodnocení na FWT vůbec!

Takže jsem právě vyhrál první event FWT! Na domovském kopci! Nic lepšího jsem si nemohl přát, upřímně, je to splněný sen! (Logan Pehota).

SKI ženy: Mezi ženami zářily rakušanky i na lyžích - Eva Walkner si vybrala nedotčenou linii s několika technickými skoky, i když podle vlastních slov plánovala úvodní skoky ještě větší, jízdu si užila a zaujala i diváky a porotu.

Přehled všech závodů FWT18.

SNB muži: Nejvíce bodů získal Američan Davey Baird díky sérii několika dropů, které projel bez zaváhání.

SNB ženy: Rakouská závodnice Manuela Mandl vyhrála závod FWT poprvé a rovnou s výrazným náskokem - body získala hned v úvodu, kdy se vrhla do masivního dropu a ustála jej tak dobře, že hned navázala menšími skoky v závěru trati.

„Jsem velmi ráda, že i přes počáteční zaváhání jsem se nenechala rozhodit a vše ustála!” (Manuela Mandl).