TIP: Zažijte dokonalost ve všech ohledech. Vyzkoušejte lyžování ve Švýcarsku.
Zermatt

Začneme sice dražším příkladem švýcarského lyžování, ale zato zcela nutným. Světově proslulé lyžování pod nejikoničtější horou světa - 4 478 m vysokým Matterhornem. Ohromný skiareál je provázán se dvěma sousedními italskými středisky: Cervinia a Valtournenche a lyžuje se zde až do 4 000 m n. m.
Sněhové podmínky jsou perfektní (jedná se o nejvýše položený skiareál v Evropě), je tu velké množství prašanových freeride terénů a pro vyznavače adrenalinu dva špičkové vysoce položené snowparky. Všechno je pospojováno nejmodernějším přepravním zařízením se 3 nástupními stanicemi, které snižují nápor lyžařů v otevírací době. Jako ve všech střediscích ve Švýcarsku je i zde vyloučena motorová přeprava a tak tu zažijete jedinečně zdravý horský vzduch (parkuje se v Täschi a dále se přepravuje do Zermattu vlakem). Všude přítomný** luxus ve spojení s původní architekturou** domů, ohromnou nabídkou nákupního zboží a aktivit po lyžování dovytváří opravdu dokonalý zážitek z dovolené.


 • Délka sjezdových tratí: 322 km
 • Nadmořská výška lyžování: 1562-3889 m n.m.
 • Cena skipasu na 6 dní pro dospělého: 380 CHF (cca 8 370 Kč), dítě 190 CHF
 • Poloha na mapě a cesta z PrahyArosa

Nejpohodovější dovolená pro rodiny ve Švýcarsku se jmenuje Arosa. Dlouhá sezóna s výbornými sněhovými podmínkami a nádhernou přírodou nabízí nespočet modrých sjezdovek pro děti, ale nechybí i skutečně náročné černé sjezdy pro technicky vybavené lyžaře. S propojeným sousedním střediskem Lenzerheide nabízí skvělých 225 km upravených tratí a jeden z největších snowparků ve Švýcarsku se 150 m dlouhou halfpipe. Stejně tak 40 km volných terénů. Z vrcholu Weisshornu uvidíte 360˚ panorama okolních hor. Kromě après ski programu nebo návštěvy nemalého množství barů zde můžete sledovat i každoročně pořádané závody ve sjezdových disciplínách.


 • Délka sjezdových tratí: 70 km
 • Nadmořská výška lyžování: 1 739 - 2 653 m n. m.
 • Cena skipasu na 6 dní pro dospělého: mění se podle data od cca 270 do 350 CHF
 • Poloha na mapě a cesta z PrahySaastal

Módní alpské středisko s celoročním provozem na ledovci ve výšce 3 600 m se skládá z oblastí Saas-Fee, Saas-Grund, Saas-Almagell a pouze půl kilometrového Saas-Balenu. Celkem 146,5 km hezky upravených tratí zahrnuje sjezdy pro náročné lyžaře, mírné svahy pro rodiče s dětmi i volné terény pro freeride. Kromě možnosti heliskiingu se zde nachází 2 unikátní atrakce: otáčivá restaurace Mekka Allalin ve 3 500 m n. m. a nejvýše položené „metro” na světě vozící skrze skálu turisty či lyžaře až nahoru na ledovec Hohlaub.
Městečko Saas-Fee, obklopeno nejvyššími štíty Švýcarska Monte Rosa, Dom, Täschhorn a Matterhorn, nabízí širokou škálu sportovních aktivit i luxusní nákupy. Nevýhodou areálu je chybějící propojení ostatních oblastí se Saas-Grundem.


 • Délka sjezdových tratí: 146,5 km
 • Nadmořská výška lyžování: 1 470 - 3 600 m n. m.
 • Cena skipasu na 6 dní pro dospělého pro všechny areály: 379 CHF, dítě 190 CHF
 • Poloha na mapě a cesta z PrahyAdelboden-Lenk

200 km rozlehlá oblast složená ze dvou (leč nepropojených) ski-areálů je výjimečná rázem krajiny připomínající Nízké Tatry - lyžuje se na oblých kopcích právě nad hranicí lesa. Tratě všech obtížností si vychutnají jak rodiny, tak experti, stejně jako 4 fun parky, boardercross a bobování. Skibusem je ještě možné se dopravit do oblasti Engstligenalp, která je sice ze všech nejvýše položená, avšak obsahuje pouze 4 sjezdovky.
Po lyžování můžete navštívit relaxační centrum s bazénem nebo jeden z barů. Poměrně zajímavý je Rondodrom, což je “dómovitý” proskledný bar na svahu s příjemným panoramatem. Každoročně se tu pořádají závody světového poháru. Potěší i fakt, že z ČR se jede do Adelbodenu celou dobu po dálnici, snad až na posledních 20-30 km.


 • Délka sjezdových tratí: 185 km
 • Nadmořská výška lyžování: 1 072 - 2 362 m n. m
 • Cena skipasu na 6 dní pro dospělého: kolem 293 CHF, dítě 157 CHF
 • Poloha na mapě a cesta z PrahyFlims-Laax-Falera

Zvrásněná vysokohorská pustina v oblasti Graubünden zastřešená ledovcem Vorabgletscher nabízí přes 200 km sjezdovek a dobré sněhové podmínky po celou sezónu. Toto středisko si nejvíce užijí vyznavači freestyle: kromě množství volných terénů jsou tu 4 snowparky, největší halfpipe v Evropě, unikátní freestyle sjezdovka s překážkami po celé své délce a navrch Freestyle Academy aneb první evropské tréninkové centrum zaměřené na freestyle. Jinak tu najdete sjezdovky všech obtížností, z nichž nejdelší měří 14 km, moderní přepravní zařízení, kvalitní půjčovny a 17 restaurací na svazích. Mimo lyžování tu můžete nakupovat v rozmanitých obchodech, zajít do baru či restaurace. Stejně jako u Adelbodenu i zde je dobrý přístup po dálnici z ČR, pouze posledních 14 km se jede po dobře upravené silnici.


 • Délka sjezdových tratí: 235 km
 • Nadmořská výška lyžování: 1 020 - 3 018 m n. m.
 • Cena skipasu na 6 dní pro dospělého: 435 CHF , dítě 145 CHF
 • Poloha na mapě a cesta z PrahySt. Moritz

Kultovní St. Moritz - legenda světového zimního sportu, elegantní luxus vyšší cenové kategorie, léčivé prameny a špičkové lyžování. St. Moritz několikanásobně pořádal Mistrovství světa v alpském lyžování a jeho žádost potřetí pořádat Olympijské hry v roce 2022 jen tak tak neprošla. Během 5měsíční zimní sezóny můžete sjet 330 km sjezdovek v 11 propojených areálech, to vše v jednom skipasu, plus 220 km běžkařských tratí (2 skiareály jsou ledovcové). Nesčetně volných freeridových terénů a 2 moderní snowparky vlijí adrenalin do žil nadšencům pro extrémní sporty, stejně jako dlouhý ledovcový freeride na Diavolezze.
„Mimolyžovací aktivity” zahrnují kromě bohatých nákupů olympijskou bobovou dráhu, zimní golf, tandemové seskoky, koňská a psí spřežení, curling nebo jízdu romantickým vláčkem. St. Moritz nepatří k levnějším střediskům, ale i zde najdeme možnosti blízko střední cenové třídě.


 • Délka sjezdových tratí: 330 km
 • Nadmořská výška lyžování: 1 750 - 3 303 m n. m.
 • Cena skipasu na 6 dní pro dospělého: 376 CHF, dítě 125,30 CHF
 • Poloha na mapě a cesta z Prahy

TIP: Podívejte se na nabídku zájezdů do St. Moritz ve Švýcarsku.Aletsch Arena

Aletsch Arena je v ČR i v Evropě málo rozšířený pojem, jedná se však o jednu z nejatraktivnějších švýcarských destinací. Na největším alpském ledovci se nemusíte bát, že by bylo málo sněhu či slunce. 104 km sjezdovek nabízí příjemné terény, panoramatické výhledy na ledovec a ubytování přímo u svahu (Riederalp, Bettmeralp, Fiescheralp a Fiesch). Díky menší známosti střediska nepotkáte na svazích ani ve frontách davy lidí. Potkáte tu však snowparky, halfpipe, večerní lyžování nebo výborné trasy pro sněžnice. Ledovcová oblast je zapsána v dědictví UNESCO a za prohlídku stojí také Aletschský les s 1 000 let starými borovicemi a modříny.


 • Délka sjezdových tratí: 104 km
 • Nadmořská výška lyžování: 1 848 - 2 869 m n. m.
 • Cena skipasu na 6 dní pro dospělého: 305 CHF, dítě 153 CHF
 • Poloha na mapě a cesta z Prahy