78 %

Takový sklon má jedna z nejprudších upravovaných sjezdovek v Rakousku – Harakiri v Mayrhofenu. Sjezdovka klame svým mírným začátkem, po němž se zalomí do hladké střechy, z níž už není cesty zpět. Kdo ji zdolá, může si pak na památku pořídit tričko s nápisem „I survived Harakiri“.


Za nejlepší sjezdovku Zillertalu se považuje „devítka“ v Hochzillertalu – širokánská přehledná pista s pohodově-sportovním sklonem, která se musí líbit snad každému.

Šusem na čas

Oblíbenou atrakcí Zillertal Areny je i tzv. Speedline, tedy trať pro jízdu šusem. Prostě zalehnete do vajíčka a v cíli vám radar ukáže maximální dosaženou rychlost.

Čtyři naráz!

V Zillertal Areně v lokalitě Königsleiten se můžete projet ve skicrossové trati se čtyřmi startovními branami, takže souboj v terénních vlnách a klopených zatáčkách bude mít opravdu závodní náboj. Na památku si odvezete i videozáznam z jízdy, a to zdarma – na webu střediska jej vyhledáte podle čísla skipasu.

30 m

Tolik ledu budete mít nad hlavou, pokud na Hintertuxu vstoupíte do ledového paláce u výstupu lanovky Gletscherbus. Není potřeba žádné výbavy, do jeskyně se můžete vydat v přezkáčích přímo ze sjezdovky. Boty si přibalte pouze v případě, že se budete chtít v ledovém podzemí zúčastnit plavby kajakem či jízdy na paddleboardu.

Nej snowpark Evropy

Snowpark Penken nad Mayrhofenem patří mezi nejlepší v Evropě, a to hlavně díky důmyslnému rozdělení na zábavnou fun zónu pro děti a začátečníky a překážky pro pokročilé či profíky. Pravidelně se tu schází i největší světové hvězdy freestylu.

Box na trati?

Lyžování je sice mírumilovný sport, ale zábavná trať Funline v Hochzillertalu nabídne kromě mírných zatáček, jednoduchých terénních vln a průjezdu tunelem i velkou nafukovací ruku nebo boxovací pytel, do kterého můžete vší silou praštit – a sledovat, co to udělá s vaší rovnováhou. Co myslíte – boxovali spíš děti, nebo dospělí?

„Ein Apfelstrudel, bitte!“

Nejlepší jablečný štrúdl v celém údolí pečou v horské chatě Wedelhütte na pomezí Hochfügenu a Hochzillertalu. Jablečnou delikatesu politou horkým vanilkovým krémem si můžete vychutnávat i na luxusním gauči venku na terase. Možná tak chutná i proto, že chata Wedelhütte – moderní, decentní, přitom útulná – je prostě jedinečná.

Zillertal jedním dechem

Jednotlivá střediska Zillertlau sice nejsou vždy provázaná lanovkou, dělí je od sebe však jen několik desítek minut jízdy autem a k jejich střídání svádí skipas, který platí od druhého dne automaticky v celém údolí. Každé středisko má svou rodinnou, zábavní i adrenalinovou část, takže ať se vydáte kamkoliv, nebudete litovat.


www.zillertal.at