Nový obrázek

Na cestách se tou dobou už pohybovali Robin Kaleta (lyže) s Vítkem Ludvíkem (foto) a Markem Macháčkem (telemark), kteří trávili týden na SNOW-FreeSkiing.cz(.sk) campu v Davosu a Vráťa Krobot (telemark), co se vracel z telemarkového svěťáku někde ve Francii.

K večeru jsme se všichni sešli v luxusním apartmánu v Les Diablerets, které bylo první zastávkou ACG SNOWride 2007 a těšili jsme se na 4 dny slunečného počasí. To slibovala předpověď, informace od našeho hostitele, že jsme přijeli na jeden z nejlepších týdnů této sezóny přispěla snad k ještě lepší náladě. Detaily a příhody z natáčení, focení a nejlepší fotky si necháme až na některé z podzimních čísel SNOW.


Nový obrázek
Robin Kaleta, foto Luboš Sušila/SNOW.CZ

Rozodně musím říct, že mě Diablerets hodně mile překvapilo. Ještě před dvěma týdny jsem nevěděl, co můžu čekat a studium mapky střediska moc informací neposkytlo. Ve skutečnosti najdete v části Glacier 3000 jen 2 opravdové sjezdovky a 3 mírné svahy na ledovci. Tady bývá postavený park. Kromě nich je tady nespočet terénů pro volné ježdění. Jsou tu široké pláně, úzké žleby, ostré hřebínky i skalní prahy. Prostě ďábelské terény! Navíc v době naší návštěvy byl kopec téměř prázdný a vesnice samotná byla naprosto turistů-prostá. Mě osobně takto prosté prostředí úplně vyhovuje.

Nový obrázek
Les Diablerets, foto  Luboš Sušila/SNOW.CZ

V mapce  na konci článku jsem žlutě naznačil některé ze sjezdů, které jsme vyzkoušeli. Některé z nich obsahují špatně přehledné pasáže (červené tečky). Tam je lépe se vypravit s někým, kdo terén zná (nám tato zákoutí ukazovali např. Sven Mermod – Dynastar freeride team, Cyril Neri – pravidelně přední umístění na Xtreme Verbier, např. letos 3., vloni 1.).

Nový obrázek
Nový obrázek
Nový obrázek
 Zleva doprava: Peter Kollár,
Simča Hrstková, Sven Mermod
foto Luboš Sušila/SNOW.CZ

Mapku prosím berte s nadhledem a vyznačené sjezdy jako velmi orientační vodítko. Kdo ví, kudy jsme vlastně jeli!

Sjezdy v levé části mapy (označené žlutými číslicemi 1 a 2) jsou nenáročné i když zájemce o o HC pasáže si najde své (bližší info kdyžtak podají Robin a Egy). Horní část trojky vede pod lanovkou a vedle sjezdovky. Dolní polovina má zapeklitou střední pasáž se žlábkem ústícím nad skalním prahem. Ten je třeba objet zprava (boj v kleči).Číslo 4 začíná krátkou pasáží po sjezdovce od vrcholové stanice, pokračuje traverzem a vlastní sjezd je po široké pláni s možností dropů v jeho vzdálenější části.  5 a 6 vedou z vrcholové stanice horní lanovky až k nástupní stanici lanovky v sedle Pillon, takže nabízí téměř 1500 výškových metrů prachových plání přerušovaných jen kamzičími pasážemi a volitelnými dropy, případně jedním vzdušným traverzem na pětce.

Další štací ACG SNOWride 2007 je Diavolezza (St. Moritz) a Samnaun, kompletně se vyměnili jezdci, takže se co nevidět můžete těšit na další pokračování tady na SNOW.CZ.

fotogalerie: http://snow.cz/…s-diablerets

Více info o středisku: www.glacier3000.ch

fotky z loňského SNOWride ("zastávka" Monte Rosa) najdete tady

Nový obrázek
 větší mapa zde